• notifications1
  • menü

Bugün : 26 Mayıs 2024 Pazar

Süs Bitkilerinde Gübreleme Programı

İç mekan süs bitkileri genelde kontrollü sera şartlarında çoğaltılır. Büyütülür ve saksı ile birlikte satışa arz edilir. İç mekan süs bitkilerinin büyük bir çoğunluğunun yetişmesi için gerekli gece sıcaklığı 21 C, gündüz sıcaklığı 24-26 Cdir. İç mekan süs bitkilerinin iyi gelişebilmesi için %70-80 oranında nispi neme ihtiyaç vardır.

 

İç mekan süs bitkilerinin büyük bir çoğunluğu organik maddece zengin toprak karışımlarını tercih eder. Bu karışımların pH’sı 5,5-6,5 arasında, süzek ve aynı zamanda kök bölgesinde uzun süre nemi muhafaza edebilen,  dengeli besin elementleri içeren yapıda olması gerekir.

 

Türkiye, süs bitkileri yetiştiriciliğinde uygun iklimsel ve coğrafi koşulları, pazar ülkelere yakınlığı ve ucuz işgücüne sahip olması gibi nedenlerle önemli avantajlara sahiptir.

 

Gübreleme;. Genelde  1-2 haftada bir sulama suyu ile sıvı olarak uygulanır. Ayrıca dengeli besin elementleri alımı için özel hazırlanmış , mikro elementleri de içeren yaprak gübreleri, bitki isteğine göre hazırlanarak yapraklardan verilmelidir.

 

Süs Bitkilerinde Gübreleme Programı

 

Süs Bitkilerinde Gübreleme Programı

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(24661 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Süs Bitkilerinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Süs Bitkilerinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Süs Bitkilerinde Gübreleme Programı İç mekan süs bitkileri genelde kontrollü sera şartlarında çoğaltılır. Büyütülür ve saksı ile birlikte satışa arz edilir. İç mekan süs bitkilerinin büyük bir çoğunluğunun yetişmesi için gerekli gece sıcaklığı 21 C, gündüz sıcaklığı 24-26 Cdir. İç mekan süs bitkilerinin iyi gelişebilmesi için %70-80 oranında ni...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi