• notifications1
  • menü

Bugün : 3 Aralık 2022 Cumartesi

Havuç Gübreleme Programı

Havuç İklim istekleri bakımından seçici olan havuç toprak istekleri bakımından da seçici davranan bir bitkidir. Toprağın yapısı ve derinliği başarıyı etkilemektedir. Hafif bünyeli topraklarda havuç üretimi uygun besleme, sulama ve bakım şartlarında çok iyi sonuçlar verir. Böyle topraklarda kültürel işlemler ekonomik ve çok kolay olduğu gibi elde edilen ürünün kalitesi de çok iyidir. Havuç, derin, serin, besin maddelerince zengin ve iyi işlenmiş toprakları sever. İmparator grubu havuçlar derin, killi-kumlu topraklarda başarı ile üretilirler.

 

Uygun çevre şartlarında killi topraklarda üretilen havuçlar da yüksek verime ulaşılabilmektedir. Ancak killi topraklarda hasat sonrasında havuçların yıkanması zorlaşır. Bu nenle böyle topraklarda yetiştirilen havuçlar konserve endüstrisinde kullanılır. Taze olarak tüketilecek olan sofralık havuç üretimi ve erkenci havuç üretimi için hafif karakterli topraklar tercih edilmelidir. Toprak pH’sı havuç yetiştiriciliği açısından önem taşır. Havuç asidik toprakları sevmez. İdeal toprak pH değerleri 6-6.5 arası olup 5’in altına düşmemelidir.

 

Havuç Gübreleme Programı

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 92443

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Havuç Yetiştiriciliğinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Havuç Yetiştiriciliğinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Havuç Gübreleme Programı Havuç İklim istekleri bakımından seçici olan havuç toprak istekleri bakımından da seçici davranan bir bitkidir. Toprağın yapısı ve derinliği başarıyı etkilemektedir. Hafif bünyeli topraklarda havuç üretimi uygun besleme, sulama ve bakım şartlarında çok iyi sonuçlar verir. Böyle topraklarda kültürel işlemler ekonomik ve ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

O da gazi olmak istedi, fakat ona anlatmak gerekti ki, şehid olmayı göze alamayan gazi olamazdı.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya