• notifications1
  • menü

Bugün : 19 Temmuz 2024 Cuma

Şeker Pancarı Gübreleme Programı

Organik maddece zengin, besin maddelerince yüksek, yeterli miktarda su tutabilen ve iyi drenajlı derin topraklarda gelişebilen bu bitki asidik pH’lı topraklara karşı çok hassastır. Şeker pancarında en yüksek verim pH 6-8 arasında alınmaktadır.

 

Şeker Pancarı Gübreleme Programı

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(07824 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Şeker Pancarı Yetiştiriciliğinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Şeker Pancarı Yetiştiriciliğinde Gübreleme Programı Nasıl Olmalıdır?

Şeker Pancarı Gübreleme Programı Organik maddece zengin, besin maddelerince yüksek, yeterli miktarda su tutabilen ve iyi drenajlı derin topraklarda gelişebilen bu bitki asidik pH’lı topraklara karşı çok hassastır. Şeker pancarında en yüksek verim pH 6-8 arasında alınmaktadır.

Şeker Pancarı Gübreleme Önerileri (Tavsiyeleri)

Şeker Pancarı Gübreleme Önerileri (Tavsiyeleri)

Şeker Pancarı Gübreleme Önerileri Ahır gübrelerinin olgunlaştıktan sonra sonbaharda toprağa atılması ve bekletilmeden toprağa karıştırılması gerekir. Ahır gübresi bitki besin maddesi ilavesi yanında toprağın fiziksel ve kimyasal yapısını düzeltme gibi faydaları da vardır. Toprağın havalanması, su tutma kapasitesinin artırılması, mikroorganizma ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi