• notifications1
  • menü

Bugün : 23 Temmuz 2024 Salı

Bravo 720 SC

Bravo 720 SC, Süspansiyon Konsantre (SC) formülasyonunda geniş etki alanına sahip, sistemik olmayan bir fungisittir.

 

Thioller ile birleşerek bilhassa fungal hücrelerde çimlenen glutathionun azalmasına, bunun sonucunda glycolysis bozulmasına neden olur ve sonuçta enerji üretimini engeller. Etki şekli ve geniş etki alanı sayesinde direnç yönetiminde iyi bir yardımcı rolü oynar. İlacın bitki yüzeyine yapışma ve bitkiyi kaplama özelliği çok iyi olup yağmur ve sulama suyu ile hemen yıkanmaz; böylece ilaç yeterli bir süre etkisini korur.

 

 

KULLANIM ŞEKLİ

 

İlaçlama Aletinin Kalibrasyonu : İlaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Kullanılacak ilaçlı su miktarını belirlemek için önce belirli sayıda bitki su ile düzgünce ıslatılır. Harcanan su belirlenerek kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır.

 

İlacın Uygulamaya Hazırlanması : Uygulamadan önce iyi bir karışım elde etmek için ilaçlama tankını yarısına kadar temiz su ile doldurunuz. Daha sonra ilaç kutusunu alt-üst yaparak çalkalayınız ve gereken miktardaki BRAVO 720 SC'yi tanka ilave ederek karıştırınız. Su seviyesini tamamlayarak uygulamaya başlayınız. Uygulama sonuna kadar karıştırıcı çalışır vaziyette olmalıdır. 

 

Kayısı Yaprakdelen: 1. İlaçlama sonbaharda yaprak dökümünden hemen sonra, 2. İlaçlama çiçek tomurcukları kabardığı dönemde çiçekler açmadan önce, 3. İlaçlama meyvelerde çanak yaprağı ve erkek organ tablası meyvenin ucuna kadar sıyrıldığı dönemde yapılır.

 

Elma- Karaleke: 1. ilaçlama çiçek gözleri kabardığında, 2. ilaçlama pembe çiçek tomurcuğu döneminde (çiçekler ayrı ayrı görüldüğünde) 3. ilaçlama çiçek taç yaprakları % 70-80 döküldüğünde, 4. ve diğer ilaçlamalar 10-14 gün aralıklarla yapılmalıdır.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(95855 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Bravo 720 Sc

Bravo 720 Sc

Bravo 720 SC Bravo 720 SC, Süspansiyon Konsantre (SC) formülasyonunda geniş etki alanına sahip, sistemik olmayan bir fungisittir. Thioller ile birleşerek bilhassa fungal hücrelerde çimlenen glutathionun azalmasına, bunun sonucunda glycolysis bozulmasına neden olur ve sonuçta enerji üretimini engeller. Etki şekli ve geniş etki alanı sayesin...

Bravo

Bravo

Bravo Fungisit (Mantar İlacı) Süspansiyon Konsantre (SC) Litrede 500 g/l Chlorothalonil Kullanma Şekli En iyi mücadele metodu hastalık bulaşmadan veya görülür görülmez ilacın bitki üzerine uygulaması ile olur. İlacın bitki yüzeyine yapışma ve bitkiyi kaplama özelliği çok iyi olup, yağmur ve sulama suyu ile hemen yıkanmaz; böylece, ilaç yet...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi