• notifications1
  • menü

Bugün : 13 Haziran 2024 Perşembe

Hyacinthus Orientalis

Erken ilkbaharda çiçek açan sümbül soğanlı bir bitkidir. Beyaz, pembe, mor, sarı gibi değişik renklerde çiçek açarlar. Çiçekleri hoş kokuludur. Genel olarak soğanlı bitkiler ilk donlar başlamadan 4-6 hafta evvel dikilmiş olmalıdırlar. Toprakları devamlı nemli kalmalıdır. Çiçekleri geçtikten sonra soğanlar şu şekilde muhafaza edilir.

Su tutmayan, su birikimi olmayan ve kışın sert geçmeyen alanlarda toprak altında bırakılarak çoğalması sağlanır. Su birikintisi oluşabilecek düz zeminlerde ve kışın sert geçtiği yerlerde soğan sökülerek fileli torbalarda serin-rutubetsiz ortamda muhafaza edilebilir. Çok sıcak ortamlarda bulunmamalıdır. Aşırı sıcak ortamlar çiçeklerinin çabuk geçmesine neden olur. Çiçekleri geçtikten sonra gübrelemesine devam edilmelidir. Soğanları Kasım-Aralık ayları arasında dikilmelidir.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(32566 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Hyacinthus Orientalis Çiçeği

Hyacinthus Orientalis Çiçeği

Hyacinthus Orientalis Erken ilkbaharda çiçek açan sümbül soğanlı bir bitkidir. Beyaz, pembe, mor, sarı gibi değişik renklerde çiçek açarlar. Çiçekleri hoş kokuludur. Genel olarak soğanlı bitkiler ilk donlar başlamadan 4-6 hafta evvel dikilmiş olmalıdırlar. Toprakları devamlı nemli kalmalıdır. Çiçekleri geçtikten sonra soğanlar şu şekilde muhafa...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi