• notifications1
  • menü

Bugün : 1 Haziran 2023 Perşembe

Kadife Çiçeği

  • Latince :Tagetes patula
  • Familya : Compositae
  • Anavatanı : Meksika
  • Mekan : İç Mekan
  • Grup : Mevsimlik Çiçekler

Kadife Çiçeği

Tanımı: Genellikle bir yıllık otsu bitkilerdir. Yaprakları tek ve almaşlı sıralanır. Çiçekleri uzun bir sap üzerinde; teker teker veya birçoğu bir arada başçıklar halinde bulunur. Çiçekleri, kahverengi, kırmızı, Sarı, Sarı- turuncu, alaca renklidir. Kesin kokulu bir bitkidir.

 

Işık İsteği: Bol güneşli ortamları sever.

 

Toprak İsteği: Her tipteki toprakta iyi gelişir.

 

Su isteği: Toprak kuruyunca su verilmelidir. Fazla bakım ve özeni istemeyen bir bitkidir.

 

Üretimi: Tohumla üretilir.

 

Hastalık ve Zararlılar: Bitki yetiştirilirken kök ve gövde çürüklüğü, solgunluk, pas ve kurşuni küf hastalıkları ile nematod, sümüklü böcek ve kırmızı örümcek zararlılarına çok sık rastlanmaktadır. 

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 60683

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Kadife Çiçeği

Kadife Çiçeği

Kadife Çiçeği Latince :Tagetes patula Familya : Compositae Anavatanı : Meksika Mekan : İç Mekan Grup : Mevsimlik Çiçekler Tanımı: Genellikle bir yıllık otsu bitkilerdir. Yaprakları tek ve almaşlı sıralanır. Çiçekleri uzun bir sap üzerinde; teker teker veya birçoğu bir arada başçıklar halinde bulunur. Çiçekleri, kahverengi, kırmızı, Sa...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Yarım Kilo Limonda Yarım Kilo Çilekten Daha Fazla Şeker Vardır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya