• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Bonsai Ağacı

  • Latince :Bonsai
  • Familya : Moraceae
  • Anavatanı : Mısır
  • Mekan : İç Mekan
  • Grup : Mevsimlik Çiçekler

Bonsai Ağacı

Tanımı: Bonsai bir süs bitkisi ya da çiçek türü olmayıp, bir yetiştirme sanatıdır. İlk defa Çin’de ortaya çıkmıştır ve pun-sai adıyla bilinmektedir. Bonsailer minyatür olmalarına rağmen çevremizde gördüğümüz ağaçlardan hiçbir farkları yoktur. Özenle seçilen ağaç dalları, budanarak ve ilgiyle yetiştirilerek minyatür ağaç görünümü kazanır.

 

Işık İsteği: Bonsai, aydınlık ortamları sever; ancak doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır.

 

Sıcaklık İsteği:  Bitkiyi çok fazla soğuk ve çok sıcak havada bırakmak bitkiye zarar verebilir. Kış aylarında 12 °C nin altındaki oda sıcaklıklarında zarar görebilir.

 

Toprak İsteği: Toprak karışımında kil parçalarının, çakıl ve inorganik toprak bulunmalıdır. Sulama: Aşırı ve sık sulama bitkinin kurumasına neden olacağından sulama aralarında toprağın bir miktar kurumasına izin verilmelidir.

 

Gübreleme: Her bitki gibi zamanla topraktaki vitamin ve mineralleri tüketen bonzailerde yılda en az bir kere vitamin ve mineral desteği sağlanmalıdır.

 

Budama: Bonsai yetiştiriciliğinde şekil ve bakım budaması ile çimdikleme olmak üzere 3 budama uygulanır.

 

Üretimi: Bitkinin köklerinden ayırma yöntemi ile çoğaltılır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 30513

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Bonsai Ağacı

Bonsai Ağacı

Bonsai Ağacı Latince :Bonsai Familya : Moraceae Anavatanı : Mısır Mekan : İç Mekan Grup : Mevsimlik Çiçekler Tanımı: Bonsai bir süs bitkisi ya da çiçek türü olmayıp, bir yetiştirme sanatıdır. İlk defa Çin’de ortaya çıkmıştır ve pun-sai adıyla bilinmektedir. Bonsailer minyatür olmalarına rağmen çevremizde gördüğümüz ağaçlardan hi...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir. Madama de Stael

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya