• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Haziran 2023 Pazar

Nohut Gübreleme

Dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ya da dekara 300 kg iyi vasıflı LEONARDİT verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır. 20.20.0 Kompoze gübresinden dekara 25 kg ekimle beraber tohum derinliğine banta verilmelidir.

Nohut Gübreleme Programı

Ya da alternatif öneri olarak;

% 39-42 P2O5 TSP gübresinden dekara 7 kg ve % 21 N Amonyum Sülfat gübresinden dekara 19 kg ekim için hazırlanmış çizilerin tabanlarına verilip toprakla karışmaları sağlandıktan sonra ekim yapılır.

Nohut Gübreleme Önerileri

Not: Önerilen miktarlar, yetiştirilen bitkinin ihtiyacı olan ortalama bitki besin maddesi miktarları dikkate alınarak hesaplanmıştır. Kesin sonuçlar için toprak analizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Dokümanlar

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 84630

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Nohut Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Nohut Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Nohut Gübreleme Dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ya da dekara 300 kg iyi vasıflı LEONARDİT verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır. 20.20.0 Kompoze gübresinden dekara 25 kg ekimle beraber tohum derinliğine banta verilmelidir. Ya da alternatif öneri olarak; % 39-42 P2O5 TSP gübresinden dekara 7 kg ve % 21 N Amonyum Sülfat gübr...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Herşeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım. Herman Melville

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya