• notifications1
  • menü

Bugün : 28 Ocak 2023 Cumartesi

Çeltik Gübreleme Önerileri

Toprak ekime hazırlanırken; dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ve dekara 2 litre Hümik Asit verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır.

20.20.0+Zn gübresinden dekara 35 kg çeltik tarlalarının uzunlamasına olan seddeleri çekildikten sonra, toprak sathına gübre dağıtıcısı veya el ile yeknesak olarak serpilip uygun bir ekipmanla toprağa karıştırılmalıdır.

% 21 N Amonyum Sülfat gübresinden dekara 32 kg 2-3 kardeş döneminde uygulanır.

% 21 N Amonyum Sülfat gübresinden dekara 32 kg sapa kalkmadan önce uygulanır.

 

Ya da alternatif öneri olarak;

20.20.10+5(SO3)+Zn Süper Çeltik gübresinden dekara 35 kg çeltik tarlalarının uzunlamasına olan seddeleri çekildikten sonra, toprak sathına gübre dağıtıcısı veya el ile yeknesak olarak serpilip uygun bir ekipmanla toprağa karıştırılmalıdır.

% 21 N Amonyum Sülfat gübresinden dekara 32 kg 2-3 kardeş döneminde uygulanır.

% 21 N Amonyum Sülfat gübresinden dekara 32 kg sapa kalkmadan önce uygulanır.

 

Not: Önerilen miktarlar, yetiştirilen bitkinin ihtiyacı olan ortalama bitki besin maddesi miktarları dikkate alınarak hesaplanmıştır. Kesin sonuçlar için toprak analizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 02072

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Çeltik Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Çeltik Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Çeltik Gübreleme Önerileri Toprak ekime hazırlanırken; dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ve dekara 2 litre Hümik Asit verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır. 20.20.0+Zn gübresinden dekara 35 kg çeltik tarlalarının uzunlamasına olan seddeleri çekildikten sonra, toprak sathına gübre dağıtıcısı veya el ile yeknesak olarak serpilip ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Küçük işlere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir.Eflatun

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya