• notifications1
  • menü

Bugün : 27 Eylül 2023 Çarşamba

Cv Nasıl Oluşturulur?

Özgeçmiş, yani diğer kısaltma adı olan CV çok itina ile hazırlanmalı. Çünkü bu hazırladığınız belge sizin onlarda ki bırakacağınız ilk izlenim olacaktır. İş mülakatına çağırılmanız için bu belgeyi itinayla doldurun. Nasıl güzel bir özgeçmiş hazırlarım ? sorusunun cevabını gelin birlikte inceleyelim. Hazırlayacağınız öz geçmiş (CV) çok detaylı veya hiç bilgi içermeyen niteliklerde olmasın.

Cv Nasıl Oluşturulur?

Bir iş bulmanın ilk yolu özgeçmiş yani kısaca cv hazırlamaktan geçiyor. Peki bir özgeçmiş hazırlamanın size ne yararı olacak? Özgeçmişinizde neler yazmalı… İşte tüm detaylarıyla etkili bir özgeçmiş /cv hazırlamanın yolları..

Bu ince çizgiyi tutturmak çok önemli

  1. Özgeçmişinizde doğum tarihinizi ve doğum yerinizi belirtin.
  2. İletişim bilgisi olarak mutlaka e-posta  adresinizi yazın. Seçtiğiniz e-posta adresi açık ve kolay anlaşılabilir olması gerekiyor. E-postanızda isiminizin geçmesi sizin avantajınıza olacaktır.
  3. Özgeçmişiniz de muhakkak telefon numaranızı da verin. Sizi arayıp ulaşabilecekleri bir numara olsun.
  4. Öz geçmişinizde eğitim durumunuzdan bahsedin. Hangi liseyi kaç yılında bitirdiniz. Hangi üniversiteden mezunsunuz vs. Ayrıca eğitim durumunuza bildiğiniz bir dil varsa onları da ekleyebilirsiniz.
  5. İş tecrübeleriniz varsa bunları özgeçmişinizde belirtmek oldukça önemlidir.  Daha önce bir yerde staj yaptıysanız veya çalıştıysanız mutlaka bunları belirtin.
  6. Bildiğiniz Bilgisayar programları varsa bunları da özgeçmişinize ekleyebilirsiniz.
  7. Göstereceğiniz referanslar özgeçmişiniz için önem arz ediyor. Referansınız varsa bunları da belirtin.
  8. En son eklemek istediklerinizi de özgeçmişinizin en altına ekleyebilirsiniz. Bu bölümde vermek istenilen mesajlar da az miktar da yer alabilir.
  9. En son olarak sağ üst tarafa fotoğrafınızı yerleştirin. Fotoğraf seçiminde titiz olun. Facebook ta kullandığınız günlük fotoğraflar yerine takım elbiseli, ciddi fotoğraflarınızı tercih edin.

 

Aşağıda sizin için hazırlamış olduğumuz örnek cv dokümanlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yeni çalışma hayatınızda başarılar ve mutluluklar dilerim.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Hakan

21.10.2020 12:41:10

Sizce cvlogin.com dan olutşurduğumuz CV ler yeterli olmaz mı?

Sercan

15.01.2020 10:17:34

Teşekkürler admin

Sinan Kocabiyik

17.07.2017 16:25:49

Örnek cv dosyalarınızı inceledim güzel bir çalışma olmuş teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Güvenlik Kodu : 85883

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

İyi Bir Cv Nasıl Hazırlanır, Nelere Dikkat Edilir?

İyi Bir Cv Nasıl Hazırlanır, Nelere Dikkat Edilir?

Cv Nasıl Oluşturulur? Özgeçmiş, yani diğer kısaltma adı olan CV çok itina ile hazırlanmalı. Çünkü bu hazırladığınız belge sizin onlarda ki bırakacağınız ilk izlenim olacaktır. İş mülakatına çağırılmanız için bu belgeyi itinayla doldurun. Nasıl güzel bir özgeçmiş hazırlarım ? sorusunun cevabını gelin birlikte inceleyelim. Hazırlayacağınız öz geç...

Cv Hazırlarken Bunlara Dikkat Edin

Cv Hazırlarken Bunlara Dikkat Edin

Ön Yazı Özgeçmiş hazırlama tüyoları arasında ilk sırada doğru bir ön yazı ( kariyer hedefi ) yer almaktadır. Bu bölümde çok kısa olacak şekilde başvurduğunuz pozisyon ile ilgili ön yazı hazırlamalısınız. Kısa ve net cümleler ile çok uzun olmayan bir paragraf ile ilk izlenimi olumlu yansıtabilirsiniz. Kişisel Bilgiler Kendimiz hakkında yazm...

Etki Cv Nasıl Hazırlanır?

Etki Cv Nasıl Hazırlanır?

Özgeçmişini başarılarının sıralandığı bir listeden çok, senin reklamını yapan bir araç olarak görmende yarar var. Özgeçmişinin içeriğini, isim, soy isim, iletişim bilgileri, eğitim durumu, iş tecrübesi deneyimler, referanslar, özel zevkler gibi konuların özetleri oluşturur. Herhangi bir iş başvurusunda bulunmadan önce kendini tanıtman için mutla...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kahverengi mercimek yüksek E vitaminine sahiptir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya