• notifications1
  • menü

Bugün : 30 Kasım 2023 Perşembe

ABBATE FETEL ARMUT ÇEŞİDİ VE ÖZELLİKLERİ

Abbate fetel armut çeşidi, orta kuvvette bir ağaç yapısına sahiptir, erkenden meyveye yatar ve doğru zamanda budaması yapılırsa düzenli meyve verir. Meyvesi konik biçiminde ve oldukça büyüktür. Kabukları sarı-yeşil renkli ve incedir. Meyvesinin eti sert yapıda ama sulu, şekerli bir tattadır. Kokusu oldukça hoştur. Abbate fetel armut çeşidi, ılıman iklimi sever. 

Abbate Fetel Armut Çeşidi

İlkbahar mevsiminin geç donlarından etki görebilir. Bu sebeple armut ağacı soğuk havanın ve sisin çöktüğü çukur yerlere dikilmemelidir. Armut ağaçları, yazların sıcak geçtiği ve bol güneşli yerleri severler. Armut fidanı yetiştirmeyi sınırlayan faktörlerden biri; armut fidanlarının kış soğuklama ihtiyacı duymasıdır. Bu ihtiyaçları giderilmezse ağacın çiçeklenmesi düzensiz ve geç olur.

Tür  : ARMUT
Çeşit  : ABBATE FETEL.
Orjini  : FRANSA.
Diğer İsimleri  :  
Ağaç Özellikleri  : Ağaçları orta kuvvette gelişir.
Meyve İriliği  : Çok iri.
Meyve Şekli  : Konik şeklindedir.
Meyve Kabuğu  : Sarı-yeşil ve meyve kabuğu incedir.
Meyve İçi  : Sert, sulu.
Meyve Kalitesi  : Mükemmel bir tada sahiptir. Aromatiktir.
Depolama süresi : Depolamaya uygundur.
Çiçeklenme zamanı  :  
Derim Zamanı  : Ağustosun 4.haftası.
Tozlayıcıları  : Coscia.
Diğer özellikleri  : Erkenci bir çeşittir.
x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(02534 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Abbate Fetel Armut Çeşidi Ve Özellikleri

Abbate Fetel Armut Çeşidi Ve Özellikleri

ABBATE FETEL ARMUT ÇEŞİDİ VE ÖZELLİKLERİ Abbate fetel armut çeşidi, orta kuvvette bir ağaç yapısına sahiptir, erkenden meyveye yatar ve doğru zamanda budaması yapılırsa düzenli meyve verir. Meyvesi konik biçiminde ve oldukça büyüktür. Kabukları sarı-yeşil renkli ve incedir. Meyvesinin eti sert yapıda ama sulu, şekerli bir tattadır. ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya