• notifications1
  • menü

Bugün : 3 Ekim 2022 Pazartesi

Lavanta ilaç sanayisinde ; koku vermede, merkezi sinir sistemini düzenleyici ilaçların bileşiminde yer alan lavanta sanayide ; parfümeri ve kozmetikte cilt temizleyici losyon, koku verici, kokulu banyo sabunu ve köpüklerin yapımında kullanılıyor.

Lavanta Tarlası

Kas Gevşetici

Lavanta yağı, mis kokusu ve kas gevşetici özelliği ile harika bir masaj yağı ilavesidir. Lavanta yağı, masaj yağının içine %2 oranında dahil edilse dahi etkili olur.

 

Kulak Sağlığı

Kulak enfeksiyonlarının sebebi çoğu zaman bakteriyel değil virüs sebeplidir. Lavanta, antiviral bir bitki olduğundan kulak sorunlarında, hafifi kulak ağrısında lavanta yağından destek alınabilir.  Lavanta yağı doğrudan kulak içine damlatılmaz. Küçük bir kese içine ocakta hafifçe ısıttığınız kaya tuzu konulur, tuzların üzerine birkaç damla saf lavanta yağı damlatılır ve kulak üzerinde 5-10 dakika kadar bekletilebilir. Bu şekilde virüslerin yok olması sağlanır. Bu tarif çocukların kullanımını da uygundur. Basit kulak ağrılarında tercih edilebilir.

 

Güneş Sonrası Yatıştırıcı

Güneş sonrası kremlerinin içine birkaç damla lavanta yağı eklemek, kremin etkisini arttıracak, yanık hissini azaltacak ve cildinize ferahlık verecektir.

 

Rahat Bir Uyku

Rahat bir uyku için yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatabilirsiniz. Küçük keseler dikip içersine birkaç tutam kuru lavanta koyabilirsiniz. Bu keseyi yatmadan önce yastığınızın altına koymak iyi bir uyku sağlayacaktır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 94137

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Lavanta Bitkisinin Kullanım Alanları

Lavanta Bitkisinin Kullanım Alanları

Lavanta ilaç sanayisinde ; koku vermede, merkezi sinir sistemini düzenleyici ilaçların bileşiminde yer alan lavanta sanayide ; parfümeri ve kozmetikte cilt temizleyici losyon, koku verici, kokulu banyo sabunu ve köpüklerin yapımında kullanılıyor. Kas Gevşetici Lavanta yağı, mis kokusu ve kas gevşetici özelliği ile harika bir masaj yağı ilave...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

O şekilde yaşamalısın ki, öldüğün zaman tabutçu bile matem tutsun.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya