• notifications1
  • menü

Bugün : 8 Aralık 2021 Çarşamba

Yalancı Akasya (Top Akasya) Ağacı

  • Latince :Robinia sp
  • Familya : Leguminosea
  • Anavatanı : Anavatanı Kuzey Amerika ve Kuzey Meksika
  • Mekan : Dış Mekan
  • Grup : Süs Ağaçları

Yalancı Akasya (Top Akasya) Ağacı

Tanımı: 4–25 m'ye kadar boylanabilen yaprak döken çalı veya ağaçlardır. Yapraklar, 7-21 adet oval yaprakçıktan oluşmuştur. Çiçekler, beyaz veya pembe, sarkık şemsiyedir. Birçok türde sürgünler dikenli ve tüylüdür.

 

Işık İsteği: Işık isteği fazladır.

 

Sıcaklık İsteği: Yüksek sıcaklık değişimi ve fazla güneşlenmeden etkilenmez.

 

Nem İsteği: Nemli ve yarı nemli yerlerde yetişir.

 

Toprak İsteği: Toprak türü yönünden seçici değildir. Kuru, kumlu, killi, fakir topraklarda hatta kumullarda dahi yetişebilir. Havanın serbest azotunu toprağa bağlayarak, toprağın bitki besin maddesi bakımından zenginleşmesini sağlar.

 

Üretimi: Üretimi tohum ve kök çelikleriyle yapılır.

 

Hastalık ve Zararlılar: Kırmızı örümcek, beyazsinek ve kabuklu bit zararlıları, külleme, kara leke ve kök boğazı çürüklüğü hastalıkları en çok görülmektedir.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 84452

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Yalancı Akasya (Top Akasya) Ağacı

Yalancı Akasya (Top Akasya) Ağacı

Yalancı Akasya (Top Akasya) Ağacı Latince :Robinia sp Familya : Leguminosea Anavatanı : Anavatanı Kuzey Amerika ve Kuzey Meksika Mekan : Dış Mekan Grup : Süs Ağaçları Tanımı: 4–25 m ye kadar boylanabilen yaprak döken çalı veya ağaçlardır. Yapraklar, 7-21 adet oval yaprakçıktan oluşmuştur. Çiçekler, beyaz veya pembe, sarkık şemsi...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
reflesh

Mutluluk elin erişebileceği çiçeklerden bir demet yapma sanatıdır.B.Goddar

SORHOCAM.COM

Tarım, gıda ve hayvancılık üzerine kurulmuş bir websitesidir. Websitemizde yetiştiricilik, hastalıklar, zararlılar vb. ile ilgili yazılar bulunmaktadır.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları