• notifications1
  • menü

Bugün : 25 Eylül 2022 Pazar

Kroton Bitkisi

  • Latince :Codiaeum variegatum
  • Familya : Euphorbiaceae
  • Anavatanı : Doğu Hindistan, Malezya, Pasifik Adaları
  • Mekan : İç Mekan
  • Grup : Mevsimlik Çiçekler

Kroton Bitkisi

Tanımı: Yaprakları yeşil, sarı, kırmızı, turuncu ve alacalı gibi değişik renklerde, geniş veya dar şekilli olup, çok farklı şekil ve büyüklükleri olan bitkilerdir.

 

Işık İsteği: Aydınlık, direk güneş ışığı almayan yerleri tercih eder.

 

Sıcaklık İsteği: Gelişme döneminde 21 °C’ın üzerinde, kış aylarında ise 16-18 °C sıcaklığa gereksinim duyarlar.

 

Toprak İsteği: Yaprak çürüntüsü, yanmış çiftlik gübresini içeren kil bahçe toprağı, dişli nehir kumu ve bir miktar torf veya funda toprağı karışımıdır.

 

Su isteği: Yaz aylarının bol miktarda, kış aylarında ise verilen su miktarı biraz azaltılmalıdır. Gübreleme: İlkbahar ve yaz ayları boyunca 2 haftada bir kez gübreleme yapılmalıdır.

 

Saksı Değişimi: Saksı bitkinin gelişimine göre değiştirilmelidir

 

Üretimi: Çelik ile üretilir.

 

Hastalık ve Zararlılar: Önemli hastalıkları yaprak dökülmesi, küf ve antraknoz; zararlıları ise kırmızı örümceklerdir.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 57991

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Kroton Bitkisi

Kroton Bitkisi

Kroton Bitkisi Latince :Codiaeum variegatum Familya : Euphorbiaceae Anavatanı : Doğu Hindistan, Malezya, Pasifik Adaları Mekan : İç Mekan Grup : Mevsimlik Çiçekler Tanımı: Yaprakları yeşil, sarı, kırmızı, turuncu ve alacalı gibi değişik renklerde, geniş veya dar şekilli olup, çok farklı şekil ve büyüklükleri olan bitkilerdir. Işık...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Hintyağı Bitkisi Dünyanın En Zehirli Bitkisidir. Doğu Afrika, Hindistan’ın Doğal Bitkisidir. İçindeki Risin İsimli Toksin Özellikle Tohumlarında Fazladır. Tek Bir Tohum Yaklaşık 1-2 Gün İçinde Acı Verici Bir Ölüm Yaratır. Zehirlenme Başladıktan Sonra Durdurmak İmkansızdır Bir Panzehiri Yoktur. Kusma, Kanlı İshal Ve Yanma Hissi Başlıca Zehirlenme Belirtisidir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya