• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Ardıç Ağacı

Latince :Juniperus sp.
Familya : Cupressaceae)
Anavatanı : Kuzey yarım küreden Meksika çöllerine kadar geniş bir yayılış gösterir
Mekan : Dış Mekan
Grup : İbreliler

Tanımı: Küçük-boylu ağaç ya da bol dallı dikey veya yatay gelişen çalı formunda, sürünücü, yayılıcı formlu her dem yeşil bitkilerdir. Gövdesi ince kabukludur. Yapraklar genç bitkilerde iğne şeklinde iken yaşlandıkça pul formunu almaktadır. Genç bitkilerde iğne yapraklar beyaz şeritli ve üst yüzü alt yüzünden daha açık renkli, uç kısmı batıcı, dip kısmı ise geniştir. Kozalakları yuvarlak ve üzümsü görünüşlüdür. Yol ağaçlandırılmasında ve kaya bahçelerinde kullanılabilir.

 

Işık İsteği: Bol ışıklı yerlerden hoşlanırlar.

 

Sıcaklık İsteği: Soğuğa karşı dayanıklıdırlar (-30)

 

Toprak İsteği: Genellikle geçirgen, kumlu, nemli ve organik maddece zengin topraklarda iyi gelişirler.

 

Üretimi: Tohum, çelik, aşı yöntemi ile üretilmektedir.

 

Hastalık ve Zararlılar: Yaprak biti, kırmızı örümcek ve kın kanatlılar en çok görülen zararlılardır. Kök çürüklüğü ise en çok görülen hastalıktır. 

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 67897

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Ardıç Ağacı

Ardıç Ağacı

Ardıç Ağacı Latince :Juniperus sp. Familya : Cupressaceae) Anavatanı : Kuzey yarım küreden Meksika çöllerine kadar geniş bir yayılış gösterir Mekan : Dış Mekan Grup : İbreliler Tanımı: Küçük-boylu ağaç ya da bol dallı dikey veya yatay gelişen çalı formunda, sürünücü, yayılıcı formlu her dem yeşil bitkilerdir. Gövdesi ince kabukludur. Yaprakl...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Eczaneden Satın Alınan İlaçların Neredeyse Dörtte Biri Tropik Yağmur Ormanından Gelmektedir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya