• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Kasım 2023 Çarşamba

Meşe Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Meşe Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Meşe / Kayıngiller

Her türü birbirinden güzel, doğanın nimetlerinden biri meşe. Eskiden her tarlada yaşlıca bir meşe ağacı muhakkak olurdu. Eskiler meşeye çok değer verirdi. Her bölgemizde meşe çok özel bir ağaçtır. Favorimiz Anadolu Palamut Meşesi ve Tüylü Meşe. Tüylü meşe fazla yükselmez, kısa kalır. Odunu serttir ve mangal kömürü yapımında kullanılır. Sararsa da yapraklarını da kışın dökmez.

 

Anadolu Palamut Meşesi görkemlidir. Palamutları çok güzeldir. İki yılda palamutlar olgunlaşır. Meşe yaprağında sıkça görülen galler ilgi çekici bir görüntü oluşturur. Alttaki fotoda (Meşe Yaprağında Gal) göreceksiniz.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(16715 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Meşe Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Meşe Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Meşe / Kayıngiller Her türü birbirinden güzel, doğanın nimetlerinden biri meşe. Eskiden her tarlada yaşlıca bir meşe ağacı muhakkak olurdu. Eskiler meşeye çok değer verirdi. Her bölgemizde meşe çok özel bir ağaçtır. Favorimiz Anadolu Palamut Meşesi ve Tüylü Meşe. Tüylü meşe fazla yükselmez, kısa kalır. Odunu serttir ve mangal kömürü yapımında k...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya