• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Çam / Çamgiller

Bazı sinek türleri için iyi bir yuvadır. Tarladan uzak durmalarında fayda var. Ayrıca çam ormanlarının altındaki topraklar en verimsiz topraklardır. Yaprakların bahçeyi sarmasına izin vermemek gerekir.

 

Çam – Sarı Çam: Çamlar içinde çok özel bir yeri olan ağaçtır. Gövde dimdik, sarı renklidir. Sarı Çam ormanlarında insanın aklı gider. Tokat yönünden Ordu’nun Akkuş ilçesine giderseniz yol boyu muazzam bir Sarı Çam ormanı ile karşılaşacaksınız.

Sarı Çam olmazsa olmazlardan biridir yine. Kıymetli kerestesinin yanında görüntüsü muhteşem. Diğer çamlara nazaran da yapraklarını temizlemek daha kolay. 3 Tane sarı çamı yan yana diktik biz. Ara sıra altında biriken yapraklarını toparlıyor, yakacak olarak ve koyunların altına kuru ot olarak kullanıyoruz.

 

Çam ormanları etrafında bulunan suları ve toprağını asidik hale getirirler.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 10216

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Çam Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Çam Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Çam / Çamgiller Bazı sinek türleri için iyi bir yuvadır. Tarladan uzak durmalarında fayda var. Ayrıca çam ormanlarının altındaki topraklar en verimsiz topraklardır. Yaprakların bahçeyi sarmasına izin vermemek gerekir. Çam – Sarı Çam: Çamlar içinde çok özel bir yeri olan ağaçtır. Gövde dimdik, sarı renklidir. Sarı Çam ormanlarında insa...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Her münakaşanın temelinde birisinin cahilliği yatar.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya