• notifications1
  • menü

Bugün : 6 Şubat 2023 Pazartesi

Sarımsak / Nergisgiller

İdeal PH: 6-7

 

Orta irilikte sarımsak tanelerini ekmelisiniz. Ne cılız ne de çok büyük. İki yılda tohum verir. Çoğunlukla sadece dişi çiçekler oluşturma ihtimali yüksektir. Bu yüzden bir kısım sarımsağınızı toplamadan bahçede bırakmalısınız. Tohumu ekim ayında toprağa karıştırabilirsiniz. Bu tohumlar kışı geçirdikten sonra baharda filizlenir ve tek dişli sarımsaklarınızı afiyetle yiyebilirsiniz. Kışı sert geçen bir yerde iseniz nisan ayında ekmelisiniz. Hiç su istemez.

 

Çok yüksek olmayan sıcak ve az su ile iri sarımsak başları elde edebilirsiniz. Yağış çok ise sarımsak yetiştirmek zordur. Domateste olduğu gibi onu yağıştan korumalısınız. 1nci ayından sonra artık yoğun yağıştan korumalı, 3 günde bir sulamalısınız. 2nci ayında suyu 10 günde bire düşürün.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 59696

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Sarımsak Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Sarımsak Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Sarımsak / Nergisgiller İdeal PH: 6-7 Orta irilikte sarımsak tanelerini ekmelisiniz. Ne cılız ne de çok büyük. İki yılda tohum verir. Çoğunlukla sadece dişi çiçekler oluşturma ihtimali yüksektir. Bu yüzden bir kısım sarımsağınızı toplamadan bahçede bırakmalısınız. Tohumu ekim ayında toprağa karıştırabilirsiniz. Bu tohumlar kışı geçirdikten ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Anne sütünü arttıran anason-mürver-lahana-rezene vs. gıdalar, hayvanın sütünü de arttırır. Süt artırmak için her yola başvuran yem fabrikalarının dikkatine arz olunur.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya