• notifications1
  • menü

Bugün : 21 Mayıs 2024 Salı

Fasulye Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Fasulye Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Fasulye / Baklagiller

İdeal PH: 5,5-7

 

Nisan – Temmuz arasında her hafta azar azar ekin. Haziran ve Kasım ayları arasında sürekli toplarsınız. En pratik yöntem kızıldereli çadırı yapmak. Böylelikle sarılmaları çok kolaylaşıyor. Ortada kalan boşluğa da kıvırcık ekin. Kıvırcık fazla güneşe maruz kalmıyor böylelikle. İlave fasulyeleri de (Bazı geç fasulyeleri) mısırların 10 cm yanına ekiverin. Mısıra sarılarak  yükselsinler. Böylelikle azot bağlayıcı özelliği ile mısıra da faydası olur.

 

Hazırladığınız 5 ayaklı çadırların her ayağının dibine bir tohum ekin. Suyu çok sever. Suyunu eksik etmeyin, sorunsuz büyürler. Barbunya suyu taze fasulye kadar çok sevmez.

 

Fasulyenin hemen yakınında domates ekilmemelidir.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(17145 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Fasulye Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Fasulye Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Fasulye / Baklagiller İdeal PH: 5,5-7 Nisan – Temmuz arasında her hafta azar azar ekin. Haziran ve Kasım ayları arasında sürekli toplarsınız. En pratik yöntem kızıldereli çadırı yapmak. Böylelikle sarılmaları çok kolaylaşıyor. Ortada kalan boşluğa da kıvırcık ekin. Kıvırcık fazla güneşe maruz kalmıyor böylelikle. İlave fasulyeleri de ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi