• notifications1
  • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Fasulye / Baklagiller

İdeal PH: 5,5-7

 

Nisan – Temmuz arasında her hafta azar azar ekin. Haziran ve Kasım ayları arasında sürekli toplarsınız. En pratik yöntem kızıldereli çadırı yapmak. Böylelikle sarılmaları çok kolaylaşıyor. Ortada kalan boşluğa da kıvırcık ekin. Kıvırcık fazla güneşe maruz kalmıyor böylelikle. İlave fasulyeleri de (Bazı geç fasulyeleri) mısırların 10 cm yanına ekiverin. Mısıra sarılarak  yükselsinler. Böylelikle azot bağlayıcı özelliği ile mısıra da faydası olur.

 

Hazırladığınız 5 ayaklı çadırların her ayağının dibine bir tohum ekin. Suyu çok sever. Suyunu eksik etmeyin, sorunsuz büyürler. Barbunya suyu taze fasulye kadar çok sevmez.

 

Fasulyenin hemen yakınında domates ekilmemelidir.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 38811

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Fasulye Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Fasulye Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Fasulye / Baklagiller İdeal PH: 5,5-7 Nisan – Temmuz arasında her hafta azar azar ekin. Haziran ve Kasım ayları arasında sürekli toplarsınız. En pratik yöntem kızıldereli çadırı yapmak. Böylelikle sarılmaları çok kolaylaşıyor. Ortada kalan boşluğa da kıvırcık ekin. Kıvırcık fazla güneşe maruz kalmıyor böylelikle. İlave fasulyeleri de ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Siyah Gül Dünyada Sadece Şanlurfanın Halfeti İlçesinde Yetişir. Dalından Koparıldığından İtibaren Kırmızıya Dönüşür Ve Kokusu Kaybolur.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya