• notifications1
  • menü

Bugün : 7 Aralık 2022 Çarşamba

Dere Otu / Maydonozgiller

PH: 5-7,5 idealdir.

 

Soğuk sevmez. Çok sıcakta ise tohuma kaçar. 2 ayda yenecek hale gelir. Mart ayı başından itibaren her 10 günde bir tohumları serpip üzerini hafifçe bastırın. Kolay çimlenir, kolay büyürler. İstediği iklim şartlarını bulursa güzelleşir. Güneş gören bir yer, bolca su. Çok sık çimlenenleri seyreltin, bitki rahatlasın. Söktüğünüz fideleri başka yere ekerseniz tutunma ihtimali düşüktür. En iyi kalabalığı sökerek azaltmak.

 

Baharda ilk ektiklerimizden biri olduğu için doğal dengenin korunması için de çok faydalı bir bitkidir. Bolca ancak dağınık ekin. Gelişimlerini izleyin. Böceklenmeye başlayan bitkiyi söküp imha edin. Bazı zararlılar dereotunda gelişip diğer bitkilerinize musallat olabilirler. Bazı avcı böcekleri de toplayan bir koku yaymaktadır. Bu yüzden sinek ve bitleri uzaklaştırır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 21600

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Dere Otu Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Dere Otu Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Dere Otu / Maydonozgiller PH: 5-7,5 idealdir. Soğuk sevmez. Çok sıcakta ise tohuma kaçar. 2 ayda yenecek hale gelir. Mart ayı başından itibaren her 10 günde bir tohumları serpip üzerini hafifçe bastırın. Kolay çimlenir, kolay büyürler. İstediği iklim şartlarını bulursa güzelleşir. Güneş gören bir yer, bolca su. Çok sık çimlenenleri seyrelti...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kar taneleri ne güzel anlatıyor, birbirlerine zarar vermeden de yol almanın mümkün olduğunu.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya