• notifications1
  • menü

Bugün : 3 Ekim 2022 Pazartesi

Ayçiçeği / Papatyagiller

İdeal PH: 6-7

Sorunsuzdur. Nisan ayında güneşli bir yere ekin. Fazla sudan rahatsız olmaz. Güneşi sever, kuraklığı sevmez. Kuşlar ayçiçeğini çok sever. Paylaşmaya hazır olmalısınız. Bal arıları yoksa ayçiçeği döllenme sorunu yaşar. Yabani ayçiçeği fazla dallanabilir. Fazla dallanırsa budamak gerekir. 1 veya 2 çiçek bıraktığınızda çekirdekler daha sağlıklı olurlar.

 

Sapları yakılarak toprağa karıştırılırsa potasyum takviyesi yapılmış olur. Saplar çok iyi çatı örtüsü olarak 3-4 yıl bozulmadan kalırlar. Sepet gibi örebilir veya olduğu gibi serebilirsiniz. Son olarak küçük parçalara ayırıp hayvan yalına karıştırabilirsiniz.

 

Ayçiçek yağını evde üretmek neredeyse imkansızdır. Elde edeceğiniz yağ bol posalı ve renkli olacaktır. Kızartma yapamazsınız ancak direk tüketebilirsiniz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 23417

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Ayçiçeği Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Ayçiçeği Nedir, Nasıl Yetiştirilir?

Ayçiçeği / Papatyagiller İdeal PH: 6-7 Sorunsuzdur. Nisan ayında güneşli bir yere ekin. Fazla sudan rahatsız olmaz. Güneşi sever, kuraklığı sevmez. Kuşlar ayçiçeğini çok sever. Paylaşmaya hazır olmalısınız. Bal arıları yoksa ayçiçeği döllenme sorunu yaşar. Yabani ayçiçeği fazla dallanabilir. Fazla dallanırsa budamak gerekir. 1 veya 2 çiçek bır...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kahverengi mercimek yüksek E vitaminine sahiptir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya