• notifications1
  • menü

Bugün : 26 Eylül 2023 Salı

Susam Gübreleme

Toprak ekime hazırlanırken; dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ve dekara 2 litre Hümik Asit verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır.

 

20.20.0. kompoze gübresinden dekara 20 kg. son tarla hazırlığında pulluk altına ve yaklaşık 10-15 cm. derine verilmelidir.

 

% 33 N Amonyum Nitrat gübresinden dekara 12 kg.ilk çapadan önce sıralar arasına ve bitkilere yakın el ile verilerek çapalanmalıdır.

Susam Gübreleme Programı

Ya da alternatif öneri olarak;

% 39-42 P2O5 TSP gübresinden dekara 10 kg. son tarla hazırlığında pulluk  altına ve yaklaşık 10-15 cm. derine verilmelidir.

 

% 21 N Amonyum Sülfat gübresinden dekara 19 kg. el ile tarla sathına serpilerek tohum ile birlikte ekim derinliğine indirilmelidir.

 

% 33 N Amonyum Nitrat gübresinden dekara 12 kg.ilk çapadan önce sıralar arasına ve bitkilere yakın el ile verilerek çapalanmalıdır.

 

Not: Önerilen miktarlar, yetiştirilen bitkinin ihtiyacı olan ortalama bitki besin maddesi miktarları dikkate alınarak hesaplanmıştır. Kesin sonuçlar için toprak analizi yaptırmanızı tavsiye ederiz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 35851

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Susam Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Susam Gübrelemesi Nasıl Yapılır?

Susam Gübreleme Toprak ekime hazırlanırken; dekara 4 ton iyi vasıflı yanmış ahır gübresi ve dekara 2 litre Hümik Asit verilerek toprakla karışması sağlanmalıdır. 20.20.0. kompoze gübresinden dekara 20 kg. son tarla hazırlığında pulluk altına ve yaklaşık 10-15 cm. derine verilmelidir. % 33 N Amonyum Nitrat gübresinden dekara 12 kg.ilk ça...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Arılar, yarım kilo bal yapabilmek için iki milyondan fazla çiçekten bitki özü toplamak zorundadırlar.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya