• notifications1
  • menü

Bugün : 6 Şubat 2023 Pazartesi

Kloroz

Sebebi:  Yaprakları sarartan, yaprak damarları arasında oluşan bir hastalıktır. Soğuk havalarda bitki toprağının fazla nemli bırakılması veya çok kuruması, saksı değişimi için gereğinden fazla beklenmiş olması, toprağın fazla killi olması ya da yeteri kadar gerekli mineral içermemesi gibi sebepler ile oluşabilir.

Tedavisi: Toprağa uygun anaçlar dikilmelidir. Yani kireçli topraklara sahip bir bahçeniz var ise seçeceğiniz bitkilerin de buraya yönelik olmasına özen gösterin. Toprakta gereğinden fazla su olduğunda havalandırmada sorun yaşanır. Bu nedenle taban suyunun yüksek olduğu bölgelerde drenajın sağlanması için kanallar açılması önerilir. (Sequestren,Fetrilon gibi ilaçlar kullanılabilir) Hastalık belirtileri görüldüğünde hemen müdehale edilmelidir.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 46469

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Çiçeklerinizin Yaprakları Sararıyorsa Bunlara Dikkat Edin!

Çiçeklerinizin Yaprakları Sararıyorsa Bunlara Dikkat Edin!

Kloroz Sebebi: Yaprakları sarartan, yaprak damarları arasında oluşan bir hastalıktır. Soğuk havalarda bitki toprağının fazla nemli bırakılması veya çok kuruması, saksı değişimi için gereğinden fazla beklenmiş olması, toprağın fazla killi olması ya da yeteri kadar gerekli mineral içermemesi gibi sebepler ile oluşabilir. Tedavisi: Toprağa uyg...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Finlandiya'da Yetişen Çam Ağaçlarının Kökü 50 Km.den Fazladır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya