• notifications1
  • menü

Bugün : 9 Aralık 2022 Cuma

Ön Yazı

Özgeçmiş hazırlama tüyoları arasında ilk sırada doğru bir ön yazı ( kariyer hedefi ) yer almaktadır. Bu bölümde çok kısa olacak şekilde başvurduğunuz pozisyon ile ilgili ön yazı hazırlamalısınız. Kısa ve net cümleler ile çok uzun olmayan bir paragraf ile ilk izlenimi olumlu yansıtabilirsiniz.

 

Kişisel Bilgiler

Kendimiz hakkında yazmak her zaman zor olmuştur çünkü kendimize karşı çok ılımlıyızdır ve kibirli karşılanmamak için kendimizin ne kadar harika olduğunu diğerlerine anlatmayı sevmeyiz. Bununla birlikte mükemmel cv hazırlamak için benim ilk ipucum güvensizlikleri yok etmek. Bu sizin ne kadar yetenekli, özgüvenli ve istekli olduğunuzu işvereninize göstermek için bir şansınız ve utangaçlığın yeri yok! Sesli ve gururlu olun. Tüm kişisel bilgilerinize eksiksiz yer vermeniz CV inceleme aşamasında etkili olmaktadır.

 

Sakın imla hatası yapmayın

Ne yazık ki birçok adayın düştüğü hatalardan biri de imla hatalarına dikkat etmemektir. Haklısınız, köşe yazarlığı yapmayacaksanız imla konusunda bu kadar titizlik gereksiz belki ama yöneticinin bakış açısında yapacağınız imla hatalarının karşılığı “Daha CV hazırlarken bile özensiz davranan işine ne kadar özen gösterebilir?” olacaktır.

 

Çelişkilerden uzak durun

CV mutlaka doğru ve tutarlı bilgiler içermeli. Hem kendi içerisinde hem de hakkınızda yapılacak olası bir araştırma sonucunda doğru olmayan ya da çelişkili bir bilgi kendinizle çelişmenize yol açacak ve değerlendirme dışı kalmanız sonucunu doğuracaktır.

 

İki sayfa kuralı

Cv ne kadar uzun olmalı? Eğer bana bu sorunun sorulduğu her zaman bir lira verselerdi şimdi bu yazıları yazmıyordum (muhtemelen havai adalarında tatildeydim)… Bazıları bir sayfa diyor, bazısı iki, bazısı üç. Ben iki diyorum. Bence iki sayfa içerik atlamadan ihtiyacınız olan her şeyi sığdırmanıza yetecek bir miktar. Bir sayfalık CV’ler de etkileyici olabilir ama bana sanki bir şeyler eksik gibi hissettiriyorlar. Biliyorum ben kendi mükemmel cv mi bir sayfaya sığdıramam. Tanım ile birlikte aşırı açılmadan her bilginin önemli kısımlarını belirtin. Şişirmeye gerek yok. Bir amaç belirtin, genişletin ve ilanı verilen işe deneyimlerinizle nasıl değer katacağınızı gösterin.

 

Eğitim Bilgileri

Kronolojik sıralama ile yazılacak olan eğitim bilgileri özgeçmiş hazırlama tüyoları arasında önemli etkisi bulunmaktadır. Eğitim bilgilerinin özgeçmişi güçlendirmesi için eğitim döneminizde aldığınız başarı belgelerini ve not ortalamalarınızı da ekleyebilirsiniz.

 

İş/Kariyer Geçmişi

Kariyer geçmişiniz yeni başvurunuzda önemli rol oynamaktadır. Bu bölüm hazırlanır iken ters kronolojik sıra ile iş geçmişinizi yazmalısınız. Etkili olabilmesi için çalıştığınız yer, tarih ve sorumluluklarınızı da belirtmelisiniz. Kariyer geçmişiniz ile ilgili aldığınız tüm başarıları bu bölümde belirtmeniz etkili olacaktır.

 

Tüm gereksiz bilgilerden kaçının

Klasik “Hobilerim” alanları gibi çoğu zaman anlamsız ve şişirme bilgilerden oluşan alanlar CV’nizi gereksiz şekilde uzatacaktır. Hele ki gerçekle örtüşmeyen gereksiz bilgilerden kesinlikle kaçının.

 

Ve Son Olarak Eşsiz olun.

Sizden sadece bir tane var, Cv’nizi hazırlarken bunu hatırlayın. Ben renksiz ve kişisel olmayan CV’leri okumaktan bıktım. Size kaç tane köpeğiniz var, bilmek istiyorum demiyorum ama yaptığınız şeyle ilgili tutkunuzu gösterin ve beni bu işi gerçekten istediğinize inandırın. Mükemmel cv hazırlarken lütfen özgün tasarımlar tercih edin ya da tasarlayın. Tüm yetenekler, iş tecrübeleri, referanslar ve çok daha fazlasını göstermek için tasarlanmış kişiselleştirilmiş bir özgeçmiş örneği hazırladım sizler için;

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 99849

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

İyi Bir Cv Nasıl Hazırlanır, Nelere Dikkat Edilir?

İyi Bir Cv Nasıl Hazırlanır, Nelere Dikkat Edilir?

Cv Nasıl Oluşturulur? Özgeçmiş, yani diğer kısaltma adı olan CV çok itina ile hazırlanmalı. Çünkü bu hazırladığınız belge sizin onlarda ki bırakacağınız ilk izlenim olacaktır. İş mülakatına çağırılmanız için bu belgeyi itinayla doldurun. Nasıl güzel bir özgeçmiş hazırlarım ? sorusunun cevabını gelin birlikte inceleyelim. Hazırlayacağınız öz geç...

Etki Cv Nasıl Hazırlanır?

Etki Cv Nasıl Hazırlanır?

Özgeçmişini başarılarının sıralandığı bir listeden çok, senin reklamını yapan bir araç olarak görmende yarar var. Özgeçmişinin içeriğini, isim, soy isim, iletişim bilgileri, eğitim durumu, iş tecrübesi deneyimler, referanslar, özel zevkler gibi konuların özetleri oluşturur. Herhangi bir iş başvurusunda bulunmadan önce kendini tanıtman için mutla...

Cv Hazırlarken Bunlara Dikkat Edin

Cv Hazırlarken Bunlara Dikkat Edin

Ön Yazı Özgeçmiş hazırlama tüyoları arasında ilk sırada doğru bir ön yazı ( kariyer hedefi ) yer almaktadır. Bu bölümde çok kısa olacak şekilde başvurduğunuz pozisyon ile ilgili ön yazı hazırlamalısınız. Kısa ve net cümleler ile çok uzun olmayan bir paragraf ile ilk izlenimi olumlu yansıtabilirsiniz. Kişisel Bilgiler Kendimiz hakkında yazm...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Domateste kalpte olduğu gibi dört odacık vardır ve kırmızı renklidir. Bütün araştırmalar domatesin kalp ve kan için faydalı olduğunu göstermiştir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya