• notifications1
 • menü

Bugün : 22 Eylül 2023 Cuma

Amino Asit Nedir Sağlığa Zararları Nelerdir?

 

Amino asit zararları, amino asit yediğimiz birçok gıdada bulunan vücudumuza oldukça faydaları olan bir mineraldir. Protein, olarak tükettiğimiz, başta et, balık, yumurta gibi birçok gıdada fazlasıyla bulunur. Amino aside her insanın büyük ölçüde ihtiyacı vardır. Vücudumuza giren amino asitler, vücudumuzu yenilenmesine, kaslarımızın güçlenmesi ve gelişimi için oldukça büyük bir öneme sahiptir. Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yararların hepsi doğal yoldan ve gerekiği kadar alındığında geçerlidir. Her şeyin fazlasının zararlı olduğu gibi, amino asidin fazlası zarardır. Özellikle, vücut geliştirmek için uğraşan insanların, çok kısa sürede kas yapılmasını sağlayan amino asit hapları ise çok zararlıdır.

 

Amino asit almak vücut yapan kişinin normalden çok daha kısa sürede kaslı bir vücuda sahip olmasını sağladığı doğrudur. Bunun içinde vücuda fazlasıyla bir amino asit yüklemesi yapması gerekmektedir. Doğal ve olması gerektiği gibi değilde takviye ile elde edilen böyle bir vücut geliştirme yöntemi pek sağlıklı olmayacaktır. Bu kolay yolu deneyen insanlar, sadece kendilerini kandırmaktadırlar. Çünkü, fazla protein yüklemesi ile yapılan vücut, kalıcı olmayacaktır. Ayrıca şu hiç bir zaman unutulmamalıdır ki, insanlar her canlının olduğu gibi, doğanın bir parçasıdır.

 

Bu yüzden doğal olmayan her besin insanlara zannettiklerinden çok daha fazla zarar vermektedir. Zaten genel de bu tür hapları, vücut geliştirmek için bir salona başvurulduğunda hocaları tavsiye etmektedir. Bunun nedeni ise, bu durum onların işini kolaylaştırmaktadır. Diğer bir sebebi ise, birçoğu satışını kendileri yaptıkları için bu işten gelir elde etmeleridir.

 

Amino Asidin insan sağlığına zararları nelerdir?

 • Kas yapmak için Amino asit kullanıldığında, vücuttan kalsiyum atılmaya başlar. Bu da kemiklerin ve dişlerin zayıflamasına neden olur.
 • Vücuttaki proteinlerin parçalanmasına bağlı olarak, vücudun çok hızlı bir şekilde su kaybetmesine neden olur.
 • Genç yaşlarda alınan fazla protein, kırklı yaşlarda kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere, tansiyon ve şeker gibi hastalıklara yakalanma riskini artırır.
 • Proteinler vücu ta depo edilen bir madde değildir. Alınan fazla amino asitin fazlası vücut yağa dönüştürerek saklar. Bu da performansın düşmesine neden olarak, hedefinize ulaşmanızı geciktirir.
 • Amio asit kullanarak kendisine kaslı bir vücut yapmaya çalışan bazı kişilerin hayatını kaybetme noktasına geldiği, bir çoğununda hayatını kaybettiği olmuştur. Çünkü, bazı insanlarda amino asit, takviyesi, bir de ağır spor ile birleşince, bünyeleri kaldırmamaktadır. Tıpkı haricen kullanılan zayıflama ilaçları gibi, kas yapmak için kullanılan bu tür ilaçları kullanmakta sanıldığından çok daha zararlıdır.

 

Amino asitin zararlarının yanında bir tehlikeli unsur daha vardır. Bu da özellikle bizim ülkemiz başta olmak üzere, bu tür hapların içeriğinde ne olduğu bilinmeyen türleri çok fazladır ve bir çoğu sağlık bakanlığının denetiminde olmayan haplardır. İlla ki, kaslı bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, bunu doğal yollardan Amino asit alarak ta yapabilirsiniz.

 

Örneğin bir çok dereceleri olan vücut geliştirme şampiyonları, bünyelerine göre günde 10 tane veya daha fazla yumurta beyazı yiyerek bunu başarmaktadır. Vücut geliştirme konusunda profesyonel olanlar bu işi içinde ne olduğu bilinmeyen haplarla değil, doğal Amino asit ile yapmışlardır. Kısacası, kaslı bir vücudum olsun derken sağlığınızdan olmayın. Doktor tavsiyesi olmadan ağrı kesici bile almanın zararlı olduğunu düşünürseniz, kim bilir nerede ve ne şekilde üretildiği belli olmayan bu tür haplar sağlığınıza neler yapar.

 

Amino Asit ile ilgili aramalar

 • Amino asit nedir, ne işe yarar
 • Amino asit nedir, nasıl kullanılır
 • Amino asitler Nelerdir
 • Amino Asit Faydaları
 • Amino asit ne demek
 • Amino asit Çeşitleri
 • Amino asit Gübre
 • Amino asit özellikleri
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 33840

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Amino Asit Nedir Sağlığa Zararları Nelerdir?

Amino Asit Nedir Sağlığa Zararları Nelerdir?

Amino Asit Nedir Sağlığa Zararları Nelerdir? Amino asit zararları, amino asit yediğimiz birçok gıdada bulunan vücudumuza oldukça faydaları olan bir mineraldir. Protein, olarak tükettiğimiz, başta et, balık, yumurta gibi birçok gıdada fazlasıyla bulunur. Amino aside her insanın büyük ölçüde ihtiyacı vardır. Vücudumuza giren amino asitler, vüc...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kurtboğan En Zehirli Bitkilerden Biridir. Boğan otu ve kaplan otu olarak da tanınır. Genelde dağlık bölgelerde yetişir. Eski zamanlarda okların ucuna zehir olarak da kullanılmıştır. yaklaşık 2-6 saat arasında yetişkin bir insanı öldürür. 20 ml’lik zehir ölüm için yeterlidir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya