• notifications1
  • menü

Bugün : 9 Aralık 2022 Cuma

Aslan dişi

Taraxacum serotinum

 

Aslan dişi bitkisinin diğer adları kara hindiba ve yabani acı marul’dur.  Rozete benzeyen yaprakları, sarı ve güzel çiçeklere sahiptir. Sapları kırılınca beyaz süt akıtırlar, son baharda yaprakları kurutulur. Aslan dişi bitkisi insanlar için büyük bir deva ve gıda takviyesidir. Türkiye’de bazı yörelerde bu bitkinin doğal salatası da yapılarak kullanılmaktadır.

Aslan Dişi

Konu Etiketleri

taraxacum serotinum nedir?
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 06836

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Aslan Dişi Nedir?

Aslan Dişi Nedir?

Aslan dişi Taraxacum serotinum Aslan dişi bitkisinin diğer adları kara hindiba ve yabani acı marul’dur. Rozete benzeyen yaprakları, sarı ve güzel çiçeklere sahiptir. Sapları kırılınca beyaz süt akıtırlar, son baharda yaprakları kurutulur. Aslan dişi bitkisi insanlar için büyük bir deva ve gıda takviyesidir. Türkiye’de bazı yöre...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kurtboğan En Zehirli Bitkilerden Biridir. Boğan otu ve kaplan otu olarak da tanınır. Genelde dağlık bölgelerde yetişir. Eski zamanlarda okların ucuna zehir olarak da kullanılmıştır. yaklaşık 2-6 saat arasında yetişkin bir insanı öldürür. 20 ml’lik zehir ölüm için yeterlidir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya