• notifications1
  • menü

Bugün : 31 Ocak 2023 Salı

Düğmeli yonca

Medicago orbicularis

 

Yonca (lat. Trifolium) – paxlakimilər fəsiləsinə ait bitki cinsi. Yonca cinsinin nümayəndələri çok yıllık ot bitkisidir. Boyu 50-80 sm-dir. derin bir kök sistemi vardır. elverişli şartlarda bitkinin kökü torpaqda 8-10 metreye kadar dərinliyə uzana bilir. Paxlalı yem bitkilərindən səpin yoncasının (Medicaqo sativa L.) 80'e kadar yabani və mədəni sort və formaları, üçyarpak yoncanın (Trifolium pratense L.) 6 yabanı forması vardır. Yem bitkiləri içərisində ən çok besleyicilik değeri olan yoncada 10 kadar vitamin var.

Düğmeli Yonca

Konu Etiketleri

medicago orbicularis nedir?
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 55258

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Düğmeli Yonca Nedir?

Düğmeli Yonca Nedir?

Düğmeli yonca Medicago orbicularis Yonca (lat. Trifolium) – paxlakimilər fəsiləsinə ait bitki cinsi. Yonca cinsinin nümayəndələri çok yıllık ot bitkisidir. Boyu 50-80 sm-dir. derin bir kök sistemi vardır. elverişli şartlarda bitkinin kökü torpaqda 8-10 metreye kadar dərinliyə uzana bilir. P...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kurtboğan En Zehirli Bitkilerden Biridir. Boğan otu ve kaplan otu olarak da tanınır. Genelde dağlık bölgelerde yetişir. Eski zamanlarda okların ucuna zehir olarak da kullanılmıştır. yaklaşık 2-6 saat arasında yetişkin bir insanı öldürür. 20 ml’lik zehir ölüm için yeterlidir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya