• notifications1
  • menü

Bugün : 8 Aralık 2021 Çarşamba

Kürdan otu

Ammi visnaga

 

Kürdan ( Diş Otu , Ammi Visnaga ) Otu : Bitki maydanozgiller familyasındandır, genelde yol kenarı ve tarla sınırlarında kendiliğinden yetişir. Çiçek kısımları çay olarak böbrek taşı, böbrek iltihabı, kalp damar gevşetici, kurt düşürücü olarak ta kullanılır. Diğer isimleri diş otu, hıltan, kılır, hilaldir. Bitki kürdan olarak da kullanıldığı için diş otu ve kürdan otu adını almıştır.

Kürdan Otu

Konu Etiketleri

ammi visnaga nedir?
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Sorhocam

30.09.2021 17:24:18

Bu sorunun cevabı için google de kürdan otu faydaları, kürdan otu nasıl kullanılır? vs  şeklinde arama yapmanız gerekmektedir. Konu ile alakalı sorunun cevabı sitemizde mevcut değildir.

Ayla

30.09.2021 16:48:17

Kürdan otunu annemin ameliyatlı gözü için(ağrısı) kullanmak istiyorum nasıl kullanabilirim?

Güvenlik Kodu : 11879

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Kürdan Otu Nedir?

Kürdan Otu Nedir?

Kürdan otu Ammi visnaga Kürdan ( Diş Otu , Ammi Visnaga ) Otu : Bitki maydanozgiller familyasındandır, genelde yol kenarı ve tarla sınırlarında kendiliğinden yetişir. Çiçek kısımları çay olarak böbrek taşı, böbrek iltihabı, kalp damar gevşetici, kurt düşürücü olarak ta kullanılır. Diğer isimleri diş otu, hıltan, kılır, hilaldir. Bitki kürda...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
reflesh

Ne kadar hazin bir çağda yaşıyoruz, bir önyargıyı ortadan kaldırmak atomu parçalamaktan daha güç.

SORHOCAM.COM

Tarım, gıda ve hayvancılık üzerine kurulmuş bir websitesidir. Websitemizde yetiştiricilik, hastalıklar, zararlılar vb. ile ilgili yazılar bulunmaktadır.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları