• notifications1
  • menü

Bugün : 1 Şubat 2023 Çarşamba

İnce delice

Lolium rigidum

 

Lolium rigidum açık tussocks yetişen bir yıllık çim. Bu lifli kökleri vardır ve uzun boylu bir metre kadar büyüyebilir. Bitki form genellikle dik ancak secde olabilir. genellikle (diz gibi bend ile) Dirsekli ve üssünde morumsu olan sapları. Yaprakları 5 uzun cm (2 inç 10) 25 ve 3 5 mm (0.12 0.20) genişliğinde vardır; üst yüzeyi, koyu yeşil, parlak, düz ve uzunlamasına damarlar ile kılsız ve alt parlak ve pürüzsüz.
Tomurcuk, kulakcık küçük olduğunda genç yapraklar alınır ve ligule uzun daha geniş, beyaz ve saydam. dalsız çiçek başak spikelets uzun 30 cm (12), kadar kök yuvalara içine preslenmiş rachis (kök), tarafları ve edgeways-on alternatif üzerindedir.

Başakçıkları sadece iki terminal floret sahiptir, çoğunlukla tek bir glume ile oniki çiçeği kadar taşımaktadır. Kavuzlar dörtte üçü tane sayısı uzunluğu kadar olan; onların dış yüzeyi ince boyuna damarlar ile nervürlü edilir. Resim kılçık yoktur, lemması dikdörtgen ve beş sinirler sahip palea iki sinir ve birkaç ince kıllar ile benzer bir şekildir. Üç anter sarıdır.

Konu Etiketleri

lolium rigidum nedir?
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 25687

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

İnce Delice Otu Nedir?

İnce Delice Otu Nedir?

İnce delice Lolium rigidum Lolium rigidum açık tussocks yetişen bir yıllık çim. Bu lifli kökleri vardır ve uzun boylu bir metre kadar büyüyebilir. Bitki form genellikle dik ancak secde olabilir. genellikle (diz gibi bend ile) Dirsekli ve üssünde morumsu olan sapları. Yaprakları 5 uzun cm (2 inç 10) 25 ve 3 5 mm (0.12 0.20) genişliğinde vard...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Ihlamur Ağacının Odunu En Hafif Maddelerden Biri Olduğundan Model Uçaklar Gibi Hafif Olması İstenen Eşyaların Ihlamur Kerestesinden Yapıldığını Biliyor Muydunuz?

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya