• notifications1
  • menü

Bugün : 3 Ekim 2022 Pazartesi

Domates, patlıcan,salatalık,kabak önceden parçalara ayrılarak meyveler içi su dolu kap içine konur. Suyun içinde meyveler ezilir. Dolgun ve sağlam tohumlar suyun dibine çöker, içi boş ve olgunlaşmamış tohumlar suyun üzerine çıkar. Suyun üzerine çıkan tohumlar. alınarak atılır.

Suyun dibinde kalan tohumlar süzülerek alınır ve tekrar yıkanır.Süzülen tohumlar elek gibi alttan ve üstten hava alacak şekilde gölgede  havadar bir yerde kurutulmalıdır.  Fasulye,bezelye,bakla,lahana,brokoli,turp baklaları güneşte kurutulup kabukları ezilir ve rüzgarda savrularak tohumları alınır. Soğan,pırasa,havuç, marul kapçıklarıda ovalanıp üfleyerek tohum kabukları atılır ve tohumlar alınır.

 

Kavun, Karpuz çekirdekleride meyveleri ezilerek çekirdekleri çıkarılır ve yıkanıp kurutulur.. Tohumlar kesinlikle güneşte kurutulmamalıdır. Güneş fazla su kaybına ve tohuma zarar verir. Kurutulan tohumlar etiketlenerek paketlenir ve üzerine tarih yazılarak saklamaya alınır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 56165

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Yıkayarak Tohum Çıkarma Yöntemi Nedir?

Yıkayarak Tohum Çıkarma Yöntemi Nedir?

Domates, patlıcan,salatalık,kabak önceden parçalara ayrılarak meyveler içi su dolu kap içine konur. Suyun içinde meyveler ezilir. Dolgun ve sağlam tohumlar suyun dibine çöker, içi boş ve olgunlaşmamış tohumlar suyun üzerine çıkar. Suyun üzerine çıkan tohumlar. alınarak atılır. Suyun dibinde kalan tohumlar süzülerek alınır ve tekrar yıkanır.Sü...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kim ilim arama yolunda olursa, cennet de onu arama yolunda olur.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya