• notifications1
  • menü

Bugün : 10 Aralık 2023 Pazar

Evde Kültür Mantarı Yetiştiriciliği

Dünya’da sürekli olarak hayatımıza yeni bir iş fırsatı girmektedir. Birçok sektörün aksine insanlar kendi iş imkânları konusunda yeni fikirler üretmek içerisindedir. Bu sayede arzu ettikleri rakamlara kolayca erişebiliyor ve dilediklerini kolayca yapabiliyorlar. Bu arzu ve istek doğrultusundan dolayı da hayatımıza sürekli olarak fırsatlar girmektedir.

Evde Kültür Mantarı Yetiştiriciliği

Herkes kendi işinin patronu olmak ve istediği stratejileri yapmak ister. Bu istekten dolayı da araştırmalar yapar kendimizi geliştirmek için farklı yollara başvururuz. Bu arayışın içerisinde olanlar içinse artık yapılabilecek iş planlarında mantar yetiştirmek önemli bir hal almıştır. Dünya’da neredeyse birçok kişi bu sektörün içerisinde kendi patronu olmaktadır. Gelişen sektörler arasında olan bu iş fırsatı sizlere maliyetsiz kazanmayı sunmaktadır. Üstelik birçok kişi bu sistemi evlerin de kolaylıkla yapıp ciddi meblağlar elde etmektedir. Peki evde bu sistemi nasıl kurarız ve  bunu nasıl başarırız diyorsanız bu sorulara kolaylıkla cevap bulacağız.

 

Evde Kültür Mantarı İle İş Alanı Yaratın

İş kollarına bakıldığı zaman insanların sürekli olarak kendi işlerinin patronu olmak isteği ile ortaya çıkmış bir alandır evde kültür mantarı yetiştirmek. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler mantar sporu ve yetiştirmek kapları bunlar dışında olan çalışmalar günlük hayatın içerisinde yer almaktadır.

 

Evde Kültür Mantarı İçin Gerekli Şartlar

Uygun kaplara sahip değilseniz tahta parçalarından doğal kaplar yapabilirsiniz. Bunun ölçüleri 15-20 cm arasında olmalıdır. Daha sonra ise yetiştirme kaplarını küflenmiş gübre ve su ile doldurmalısınız. Gübre seçimleriniz bu aşamada kesinlikle önemlidir. Gübreye daha sonra kuru mantar sporu yumurtası ekleyiniz. Oda sıcaklığınızın 18-21 derece arasında olmasına dikkat ediniz. Gün içerisinde iki defa ılık su ile besleyiniz oda sıcaklığını bir nevi buharlama yöntemi diyebiliriz. Mantarlarınız 10 ila 14 hafta arasında filiz vereceği için oluşum anından itibaren dilediğiniz zaman toplayabilir ve satışını yapabilirsiniz.

 

Kültür mantarı ile ilgili aramalar

  • Evde kültür mantarı yetiştirme
  • Evde kültür mantarı Tohumu Nasıl yapılır
  • Evde kültür mantarı nasıl YETİŞTİRİLİR uzman TV
  • Bahçede kültür mantarı nasıl yetiştirilir
  • 1 ton komposttan ne kadar kültür mantar alınır
  • İstiridye mantar nasıl YETİŞTİRİLİR
  • Kültür mantarı YETİŞTİRİCİLİĞİ maliyeti
  • Evde Kültür mantarı nasıl yetiştirilir uzman tv

Konu İle İlgili Dokümanlar

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

Erol

23.10.2021 22:48:00

Bir m2 den nekadar kültür mantarı yetistilit

(19064 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Evde Kültür Mantarı Nasıl Yetiştirilir?

Evde Kültür Mantarı Nasıl Yetiştirilir?

Evde Kültür Mantarı Yetiştiriciliği Dünya’da sürekli olarak hayatımıza yeni bir iş fırsatı girmektedir. Birçok sektörün aksine insanlar kendi iş imkânları konusunda yeni fikirler üretmek içerisindedir. Bu sayede arzu ettikleri rakamlara kolayca erişebiliyor ve dilediklerini kolayca yapabiliyorlar. Bu arzu ve istek doğrultusundan dolayı da...

Evde Mantar Yetiştirme Seti Nedir?

Evde Mantar Yetiştirme Seti Nedir?

Evde Mantar Yetiştirme Seti Evde mantar yetiştirme seti deneme üretimi açısından mantarhaneye gerek duyulmadığı için başlangıç aşamasında fiyat konusunda sizi yormayacaktır. Mantar yetiştirmeye karar vermeden önce mutlaka hazır bir mantar yetiştirme seti almanızı öneririz. Mantar yetiştirme hazır kitleri üretici adaylarına bu işe başlamadan önc...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya