• notifications1
  • menü

Bugün : 5 Aralık 2022 Pazartesi

Guava Ağacı ve Guava Meyvesi: GUAVA (Psidium guajava L.)

Guava Ağacı

Anavatanı: Kesin olmamakla birlikte Güney Meksika' dan Orta Amerika' ya kadar yayılan bir bölge olduğuna inanılmaktadır.

 

Gıda Kullanımı: Ham guavalar taze yenir. Fakat tohumlu tercih edilir ve soğukluk olarak veya salatalarda dilimlenmiş olarak sunulur. Daha genel olarak meyve pişirilir. Pişirme keskin kokuyu yok eder. Bazı ülkelerde kabuğu soyulup ikiye bölünen ve hafif haşlanan guavalar konservelenerek yaygın olarak satılır. Krema peynirle sık sık servis yapılır. Lezzetli guava kolası ve peyniri yerel tatlılardır ve guava jeli hemen hemen her yerde pazarlanır. Guava suyu dondurma sodalarında kullanılır. Konserveli dondurulmuş guava nektarı Havai ve Porto Riko da önemli bir üründür.

 

Kaynak: Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 66018

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Guava Ağacı Ve Guava Meyvesi (Psidium Guajava L.) Nedir?

Guava Ağacı Ve Guava Meyvesi (Psidium Guajava L.) Nedir?

Guava Ağacı ve Guava Meyvesi: GUAVA (Psidium guajava L.) Anavatanı: Kesin olmamakla birlikte Güney Meksika dan Orta Amerika ya kadar yayılan bir bölge olduğuna inanılmaktadır. Gıda Kullanımı: Ham guavalar taze yenir. Fakat tohumlu tercih edilir ve soğukluk olarak veya salatalarda dilimlenmiş olarak sunulur. Daha genel olarak meyve pişir...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kaju Olarak Bildiğimiz Meyve Aslında Kaju Meyvesinin Sapıdır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya