• notifications1
  • menü

Bugün : 22 Eylül 2023 Cuma

Limon kekiği, limon aromalı, her dem yeşil, uzun ömürlü bir bitkidir. Bitkinin gerçek adı ve kökeni ile ilgili büyük bir kafa karışıklığı vardır. Son DNA analizleri, bitkinin melez veya çaprazlama olmadığını, 1811 yılında ilk tarif edildiği gibi ayrı bir tür olduğunu göstermektedir. Limon kekiği, 10 cm ile 30 cm arasında çalı formunda yayılım gösterir. Güneşi ve iyi drenajlı toprağı tercih eder. Çiçeklenme zamanı yazın ortaları ve sonundadır. Pembeden mora kadar olan renklerdeki çiçekleri arılar ve kelebekler için nektar kaynağıdır.

Limon Kekiği

Limon kekiği neye kullanılır?

Nefes açar, solunumu rahatlatır. Antioksidan içeriğiyle toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar. Son zamanlarda gittikçe çeşitlenen ve geniş kitlelere yayılan kanser hastalığına karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Kalp sağlığı açısından faydalıdır.

 

Limonlu kekik çayı ne işe yarar?

Kekik çayı, içerisine bir adet limon sıkılarak içildiği vakit balgam söktürücü görevi de görür.

 

Limon kekiği yenir mi?

Limon kekiğilimon aromalı, yaprak dökmeyen, uzun ömürlü bir bitkidir.Yaş hali san derece sulu ve yumuşak olup kurutulduğunda tadı ekşir ve yemeklerde bu şekilde kullanılır.

 

Kekik çayına içine limon sıkılır mı?

Kekik çayının ağız gargarası olarak kullanılması durumunda diş ağrısına da iyi geldiği belirtilmiştir. Kekik çayının içerisine bir adet limon sıkılarak içilmesinin balgam söktürücü etkisi olduğu söylenmektedir.

 

Limonlu kekik çayı Zayıflatır mı?

Sindirim sisteminin hızlı bir şekilde çalışmasına yarayan kekik çayı, kabızlık önleyici etkisi sağladığından dolayı zayıflatıcı özelliği öne çıkabilmektedir. Ödem ve şişkinliğe birebir çözüm niteliğinde olan kekik çayı ile vücudunuzdan zararlı toksinleri vücudunuzdan arındırabilirsiniz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 84117

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Limon Kekiği

Limon Kekiği

Limon kekiği, limon aromalı, her dem yeşil, uzun ömürlü bir bitkidir. Bitkinin gerçek adı ve kökeni ile ilgili büyük bir kafa karışıklığı vardır. Son DNA analizleri, bitkinin melez veya çaprazlama olmadığını, 1811 yılında ilk tarif edildiği gibi ayrı bir tür olduğunu göstermektedir. Limon kekiği, 10 cm ile 30 cm arasında çalı formunda yayılım gö...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kahverengi mercimek yüksek E vitaminine sahiptir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya