• notifications1
  • menü

Bugün : 9 Aralık 2022 Cuma

Sakarin Nedir?

Sorhocam

Sakarin Kapalı formülü C7H5NO3S. Keşfedilen ilk kalorisiz yapay tatlandırıcıdır. Sukroz çözeltisinden 200–700 kat daha tatlıdır. Beyaz, kristal yapıda, kokusuz bir tozdur. Geç algılanır fakat ağızda kalıcı bir tat bırakır. Sakarinin orta ve yüksek kullanım düzeylerinde tatlılığın yanı sıra metalik ve acımsı bir tat verdiği de saptanmıştır. Yüksek stabiliteye ve uzun raf ömrüne sahiptir. Bu nedenle yaygın olarak kullanılır.

 

Kullanıldığı ürünler; reçeller, gazlı içecekler, meyve konsantreleri, salata sosları, unlu mamüller, konserve gıdalar.

 

Yapılan çalışmalara göre sakarin düşük potansiyelde kanserojen etkiye sahiptir. JECFA 0–2,5 mg/kg vücut ağırlığı ADI (Acceptable Daily Intake – Günlük alınmasına izin verilen miktar) değerinde tüketilen Sakarinin insanlarda kanser riskini arttırmayacağını saptamıştır ve gıdalarda kullanımına izin verilmektedir.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 04013

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Sakarin Nedir?

Sakarin Nedir?

Sakarin Kapalı formülü C7H5NO3S. Keşfedilen ilk kalorisiz yapay tatlandırıcıdır. Sukroz çözeltisinden 200–700 kat daha tatlıdır. Beyaz, kristal yapıda, kokusuz bir tozdur. Geç algılanır fakat ağızda kalıcı bir tat bırakır. Sakarinin orta ve yüksek kullanım düzeylerinde tatlılığın yanı sıra metalik ve acımsı bir tat verdiği de saptanmıştır....

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

İster kral, ister köylü olsun, dünyada en mutlu insan evinde huzur olandır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya