• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Asma da potasyum eksikliği, yaprak kenarlarında sararma ve kahverengileşme görülür.  Çiçeklenme zayıf meyve tutumu az ve meyveler ekşi olurlar.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 11595

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Asmada Magnezyum Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Asmada Magnezyum Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Asma da magnezyum eksikliği yapraklarında damar aralarında lekeler çeklinde başlayarak kloroz, lekelerin hızla genişlemesiyle sapa doğru yayılır ve yaprakta ördek ayağı şeklinde tipik görüntü oluşur. Klorotik bölgelerde kahverengi nekrozlar oluşur.

Asmada Potasyum Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Asmada Potasyum Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Asma da potasyum eksikliği, yaprak kenarlarında sararma ve kahverengileşme görülür. Çiçeklenme zayıf meyve tutumu az ve meyveler ekşi olurlar.

Asmada Mangan Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Asmada Mangan Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Asmada Mangan Noksanlığı Asmada mangan noksanlığı yaprak yüzeyinde uniform bir sararma olur. Yapraklar normalden ve açık yeşil renklidirler. Zamanla çok sayıda, küçük nekrotik lekeler ortaya çıkar sonunda sarı bölgeler kahverengine döner ve yaprak ölür.

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Soğan doğrarken sakız çiğnemek göz yaşarmasını önler.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya