• notifications1
  • menü

Bugün : 9 Aralık 2022 Cuma

MKP (Mono Potasyum Fosfat) özellikle fertigasyonda kullanımı tavsiye edilen yüksek konsantrasyonlu fosfor ve potasyum kaynağıdır. MKP, sulama suyunda EC değerini (tuzluluğunu) çok az oranlarda etkilemektedir. Bu nedenle hassas bitkiler ve yüksek EC değerine sahip sulama sularında kullanılması tavsiye edilmektedir.


MKP Gübresi;

  • İnce kristal yapıda olup, suda hızlı çözünür ve kalıntı bırakmaz.
  • Damla sulama gübreleri içerisinde en yüksek ana element yoğunluğuna sahiptir.
  • MKP klor, sodyum ve ağır metaller içermez.
  • MKP kullanımı sayesinde sudaki pH düzeyi 4,5 düzeyinde olup, diğer besin elementlerinin alımını kolaylaştırıcı ortam sağlanmış olur.
  • Azot içermemesi bakımından MKP; özellikle azot verilmesinden kaçınılan dönemler için uygundur.
  • MKP meyve tutma sorunu olan bitkilerin meyve bağlaması ve azotça aşırı beslenen bitkilerin dengede tutulmasında üstün sonuçlar verir.
  • MKP yapraktan uygulama için uygundur. Kullanımı mantari hastalıkların büyük oranda kontrol altına alınmasını sağlar.
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 53940

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Mkp (Mono Potasyum Fosfat) Gübresi Nedir?

Mkp (Mono Potasyum Fosfat) Gübresi Nedir?

MKP (Mono Potasyum Fosfat) özellikle fertigasyonda kullanımı tavsiye edilen yüksek konsantrasyonlu fosfor ve potasyum kaynağıdır. MKP, sulama suyunda EC değerini (tuzluluğunu) çok az oranlarda etkilemektedir. Bu nedenle hassas bitkiler ve yüksek EC değerine sahip sulama sularında kullanılması tavsiye edilmektedir. MKP Gübresi; İnce kristal ...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

İnsanın mutluluğunun temeli hak ve adalet konusunda toplanır. Bir insana yapılan haksızlık bütün toplumu yaralar. Hak ve adalet hissi bireylerden başlamalıdır. Ve insan, bireyin mutluluğunun kendi mutluluğu için şart olduğuna inanmalıdır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya