• notifications1
  • menü

Bugün : 6 Şubat 2023 Pazartesi

Haşhaş Gübreleme Önerileri

Haşhaşa dekardan 150 Kg tohum 350 Kg sap alındığında topraktan 10,4 Kg azot, 5,3 Kg fosfor, 9,2 Kg da potas kaldırdığı tesbit edilmiştir. (Kerestecioğlu 1946). Çiftlik gübresini çok iyi değerlendirir, tarla hazırlığı yapılırken sonbaharda ilk sürümde dekara 2-3 ton hesabı ile çiftlik gübresi verilir.

 

Yapılan denemelere göre azot ve ikinci derecede fosfor ürünü artırmaktadır.  Potaslı gübre güvenilebilir arttırıcı etki göstermemiştir. Bu sebeple suni gübrelerden 2,5-7 Kg saf azot hesabıyla amonyum sülfat,5-8 Kg fosfor hesabı ile süperfosfat verilir. Çiftlik gübresi sonbaharda erken verildiği halde suni gübreler ekimden önce veya ekim yapılırken verilebilir.
 

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 76989

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Haşhaş Gübreleme Önerileri (Tavsiyeleri)

Haşhaş Gübreleme Önerileri (Tavsiyeleri)

Haşhaş Gübreleme Önerileri Haşhaşa dekardan 150 Kg tohum 350 Kg sap alındığında topraktan 10,4 Kg azot, 5,3 Kg fosfor, 9,2 Kg da potas kaldırdığı tesbit edilmiştir. (Kerestecioğlu 1946). Çiftlik gübresini çok iyi değerlendirir, tarla hazırlığı yapılırken sonbaharda ilk sürümde dekara 2-3 ton hesabı ile çiftlik gübresi verilir. Yapılan denem...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Maydonozda Ispanaktan Daha Fazla Demir Vardır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya