• notifications1
  • menü

Bugün : 10 Aralık 2022 Cumartesi

İnsanlığın tarıma geçişi ve toplu halde yaşamaya başlaması ile birlikte bulaşıcı hastalıklar dönemi başlamış ve tarih boyunca veba, kolera, çiçek, kızamık ve grip gibi önemli salgınlar yaşanmıştır. Tıp bilimindeki gelişmeler, koruyucu sağlık hizmetlerine verilen önemin artışı, besin hijyeninin gelişimi, içme ve kullanma suyunun güvenilir olması pek çok bulaşıcı hastalığın görülme sıklığını ve ölümleri azaltmakla birlikte ortadan kaldırmamıştır. 

 

Özellikle viral kaynaklı bulaşıcı hastalıklara karşı etkili ilaçlar olmaması nedeniyle bu hastalıklardan kaynaklı ölümlerin önüne geçilememiştir.

 

Aşılar, kullanılmaya başladığından bu yana bulaşıcı hastalıkların görülme sıklığı azalmış, bulaşıcı hastalıklardan kaynaklanan ölümlerin önlenmesine önemli katkı sağlanmıştır.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 14592

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Aşıların Kazandırdıkları Nelerdir?

Aşıların Kazandırdıkları Nelerdir?

İnsanlığın tarıma geçişi ve toplu halde yaşamaya başlaması ile birlikte bulaşıcı hastalıklar dönemi başlamış ve tarih boyunca veba, kolera, çiçek, kızamık ve grip gibi önemli salgınlar yaşanmıştır. Tıp bilimindeki gelişmeler, koruyucu sağlık hizmetlerine verilen önemin artışı, besin hijyeninin gelişimi, içme ve kullanma suyunun güvenilir olması ...

Aşıların Yan Etkileri Nelerdir?

Aşıların Yan Etkileri Nelerdir?

Aşıların yan etkileri, çeşitli reaksiyonlardan dolayı aşının içeriğine ve ya uygulanışına bağlı olarak da belirebilen kontrendikasyonlardır. İnsanlık tarihi boyunca hastalıklarla mücadele konusunda keşfedilebilmiş en etkili tedavi yöntemlerden biri olan aşı istisnai olarak yan etki gibi olumsuz sonuçlar da doğurabilmektedir. Günümüzde çocuk fel...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Ağaçların gövdesi ile dalları aynı açıyla dururlar ve bu açı, ağaç yapraklarının ana damarları ile yan damarları arasındaki açının aynısıdır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya