• notifications1
  • menü

Bugün : 31 Ocak 2023 Salı

Mutfakta hazırlanan yemekler, ev içinde içilen sigara herhangi bir şey evin kökü kokmasına sebep olabilir. Eğer evin içine kötü koku yayılırsa, başta perdeler ve koltukları olmak üzere her yere siner ve temizliği zor bir hale gelir. Eğer bu sıkıntıları yaşamamak istiyorsanız, uygulayacağınız birkaç yöntemle, kötü kokulardan kurtularak, evinizde mis gibi ferah bir hava oluşturabilirsiniz.

Güzel Kokular İçin Öneriler

  • Lambalarınızın üzerine kullanmadığınız parfümlerden veya az miktarda vanilya sürerseniz, lambayı her yaktığınız da kullandığınız koku etrafa yayılacaktır.
  • Kökü kokan spor ayakkabılarınızın içine, az miktarda karbonat serpiştirip, sabah silkelediğiniz takdirde kökü kokunun kaybolduğunu göreceksiniz.
  • Bitmiş parfüm şişelerinizi, çamaşırlarınızın bulunduğu dolaba koyduğunuzda, çamaşırlarınız çok hoş kokacaktır.
  • Evin girişine koyulan vanilya aromalı bir koku, evinizde ferahlık ve temizlik duygusu yaratmanızı sağlayabilir.
  • Yemek masanızda bulunan vazoya, gül ve sandal ağacı koyarak, hoş bir koku elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, tarçın kokulu tütsüler kullanarak evinizde romantik bir ortam yaratabilirsiniz.
  • Turunçgillerden gelen aromalar, canlılık katar ve hem kokusu hem de rengi ile mutluluk verir. Bir kaba, limon ve portakal soyarak, yanan mumun yanına koyduğunuz takdirde evinizin kokusu da değişecektir.

 

İstenmeyen Kokuları Engellemek İçin Öneriler

  • Giysilerinizin kötü kokmasını ve güvelenmesini engellemek için, dolabınıza naftalin koyabilirsiniz. Ancak naftalinin kokusundan hoşlanmıyorsanız, dolapların içinde limon kabuğu veya karanfil bulundurabilirsiniz.
  • Kızartma yaparken kokuların tüm eve yayılmamasını, yağın içerisine bir-iki dal maydanoz atarak engelleyebilirsiniz.
  • Lahana veya karnabahar gibi ağır ve rahatsız edici kokuları engellemek için, tencerenin kapağına bir dilim ekmek koyabilirsiniz.

 

Hoş Koku Veren Ürünlerin Kullanımı

Tütsü: Uzun çubukları halinde olan tütsüleri yakarak, evinizde doğal bir koku yaratabilirsiniz. Yalnızca 15 dakika yakmanız halinde evin tüm havası değişecektir. Ne tarz kokulardan hoşlanıyorsanız, onu alarak kullanabilirsiniz.

Kokulu Mumlar: Hem evinize doğal bir ışık kaynağı olacak hem de çok şık bir aksesuar olarak kullanabileceğiniz kokulu mumların, birçok çeşidi vardır. Tercihinize göre istediğiniz kokulu mumları kullanarak, evinizin havasını değiştirebilirsiniz.

Oda Spreyleri: Hem otomatik hem de elle püskürtme yeteneğine sahip olan bu kokuları evinizde sıkça kullanarak geçici de olsa, hoş koku yaratabilirsiniz. Tercihinize göre, lavanta, gül, okyanus kokuları gibi çeşitleri tüm marketlerde bulabilirsiniz.

Bambu Koku Çubukları: Her markette bulunan ve son zamanlarda oldukça moda haline gelen bambu koku çubukları, egzotik bir ev kokusudur. Hem dekor amaçlı, hem de hoş koku yayması için evinizde bulundurabilirsiniz.

Çiçekler: En doğal ev kokusu canlı çiçeklerdir. Hem göze hitap eden güzellikleriyle, hem de evinizin havasını değiştirme özelliğiyle çiçekleri tercik edebilirsiniz. Evinizde bahar esintisi olmasını sağlayacak ve sizi mutlu edecektir.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 33357

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Evinizde Güzel Kokular İçin Öneriler Nelerdir?

Evinizde Güzel Kokular İçin Öneriler Nelerdir?

Mutfakta hazırlanan yemekler, ev içinde içilen sigara herhangi bir şey evin kökü kokmasına sebep olabilir. Eğer evin içine kötü koku yayılırsa, başta perdeler ve koltukları olmak üzere her yere siner ve temizliği zor bir hale gelir. Eğer bu sıkıntıları yaşamamak istiyorsanız, uygulayacağınız birkaç yöntemle, kötü kokulardan kurtularak, evinizde ...

Tenis Toplarını Evinizde Dekoratif Amaçlı Kullanabilirsiniz

Tenis Toplarını Evinizde Dekoratif Amaçlı Kullanabilirsiniz

Tenis toplarını evinizde ya da iş yerlerinizde dekoratif olarak kullanabilirsiniz.

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Yarım Kilo Limonda Yarım Kilo Çilekten Daha Fazla Şeker Vardır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya