• notifications1
  • menü

Bugün : 23 Haziran 2024 Pazar

Araba Koltuklarını Temizlemenin Kolay Yolu

Araba koltukları aracın en kirlenmeye ve leke tutmaya müsait yerleridir. Özellikle kıyafetlerden, üzerine konulan eşyalardan taşınan tozlar ve arabada tüketilen gıda artıkları düşünülünce arabanın koltuklarının kirlenmesi kaçınılmazdır. Araba koltuklarının temizlenmesi için birçok pahalı ürün satılmaktadır ama  evde kendi hazırlayacağınız bu karışımla mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Araba Koltuklarını Temizlemenin Kolay Yolu

Bu karışım için ihtiyacınız olanlar:

  • 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanı
  • 2 yemek kaşığı sodyum karnonat (çamaşır sodası)
  • 2 bardak sıcak su
  • Fırça
  • Temiz havlu

 

Öncelikle koltukları elektrik süpürgesi ile süpürün. Sıkışan ve kalan artıkları ortaya çıkarmak için güzelce fırçalayın.

Koltukları sileceğiniz karışımı hazırlayın. Bulaşık deterjanı lekeleri çıkarmada, çamaşır sodası da koltuklardaki tozu, kiri gidermede etkili olacak.

Fırçayı hafifçe bu karışıma batırın, fazla suyu silkeleyin ve yuvarlak hareketlerle koltukları fırçalayın. Koltuklar sırılsıklam olmayacak.

Fırçaladıktan sonra temiz bir havluyla koltukları silin.

Kalan lekeler olursa yeniden karışıma batırılmış fırça ile silmeyi deneyebilirsiniz.

 

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(25087 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

15 Metre Geriden Arabanızı Açmak İçin Mutlaka Yapın!

15 Metre Geriden Arabanızı Açmak İçin Mutlaka Yapın!

15 Metre Geriden Arabanızı Açmak İçin Arabanızın anahtarını çenenizin altında tutun ve açılış düğmesine basın, böylece yaklaşık 15 metre daha geride arabanızı açabilirsiniz.

Araba Koltuklarını Temizlemenin Kolay Yolu Nelerdir?

Araba Koltuklarını Temizlemenin Kolay Yolu Nelerdir?

Araba Koltuklarını Temizlemenin Kolay Yolu Araba koltukları aracın en kirlenmeye ve leke tutmaya müsait yerleridir. Özellikle kıyafetlerden, üzerine konulan eşyalardan taşınan tozlar ve arabada tüketilen gıda artıkları düşünülünce arabanın koltuklarının kirlenmesi kaçınılmazdır. Araba koltuklarının temizlenmesi için birçok pahalı ürün satılmakt...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi