• notifications1
  • menü

Bugün : 25 Eylül 2022 Pazar

Ayakkabınız Ayağınıza Dar Geliyorsa

Ayakkabı denerken, numarası tam gelen ama uç kısmı sıkan ayakkabılar olur, ayakkabıyı çok beğendiysek “amaan nasıl olsa giydikçe açılır” der, alırız. Ayakkabıyı giymeye başladıktan sonra genişlemez ise, rahat olmadığı için giymemek üzere ücra köşelere kaldırırız. Bir ayakkabı daha dolap beklemeye başlar, verdiğimiz para boşa gitmiş olur.

Ayakkabınız Ayağınıza Dar Geliyorsa

Böyle durumlar için, kolay ama kolay olduğu kadar da enteresan bir yöntem var! Çok beğenerek aldığınız ama giyemediğiniz ayakkabıyı, yeniden giyebilmek için denemeye değer!  Ayakkabının içine su dolu bir torba koyarak, ayakkabıyı buzluğa atıyoruz. Gece koyup sabah alıyoruz, buz dolu torbayı çıkarıyoruz. Ayakkabının uç kısmı genişlemiş oluyor.

 

Fen bilgisi derslerinden hatırlayacağımız gibi, su buz halini alırken hacmi artar. Ayakkabının içindeki su dolu torba, donarken hacmi arttığı için ayakkabıyı genişletmesini sağlayacak. Dikkat edilecek nokta, su doldurduğumuz torbanın su geçirmez olması, kilitli torbalar kullanılabilir. Ayakkabıyı kurtarmaya çalışırken, çöpe atmak istemeyiz değil mi?

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 69503

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Ayakkabınız Ayağınıza Dar Geliyorsa Okuyun!

Ayakkabınız Ayağınıza Dar Geliyorsa Okuyun!

Ayakkabınız Ayağınıza Dar Geliyorsa Ayakkabı denerken, numarası tam gelen ama uç kısmı sıkan ayakkabılar olur, ayakkabıyı çok beğendiysek amaan nasıl olsa giydikçe açılır” der, alırız. Ayakkabıyı giymeye başladıktan sonra genişlemez ise, rahat olmadığı için giymemek üzere ücra köşelere kaldırırız. Bir ayakkabı daha dolap beklemeye başlar...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Küçük işlere gereğinden çok önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir.Eflatun

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya