• notifications1
  • menü

Bugün : 29 Ocak 2023 Pazar

Meyvelerin Kararmasını Önlemek İçin

Meyve salatası hazırlayacağınız zaman, pastanın üzerini süsleyeceğiniz zaman ve misafir gelmeden meyve tabağını önceden hazırlamak istediğinizde işi bozan meyveler vardır. Bunların başında elma, armut ve ayva gelmektedir. 5 dakika bile beklemeye sabırları yoktur hemen kararıverir, güzelim görüntüyü bozuverirler.

Elma, armut ve ayvanın kararmaması için, en çok yapılan, meyveleri limon suyuyla ovmak ya da limonlu suda bekletmektir. Bu da belli bir süre işe yarar ama sonuç o kadar da iyi değildir. Elma, armut ve ayva gibi meyvelerin kararmaması için test edilmiş ve daha önce duymadığınızı tahmin ettiğimiz bir yöntem var. Meyvelerin kararmaması için, soyduktan sonra dilimleri ballı suda 1 – 2 dakika bekletin. Bir kase suya 1 kaşık bal atın ve meyveleri içine ekleyin. Bu yöntem ile kararan meyveleri saatler boyunca kararmadan saklayabilirsiniz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 59712

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Meyvelerin Kararmasını Önlemek İçin

Meyvelerin Kararmasını Önlemek İçin

Meyvelerin Kararmasını Önlemek İçin Meyve salatası hazırlayacağınız zaman, pastanın üzerini süsleyeceğiniz zaman ve misafir gelmeden meyve tabağını önceden hazırlamak istediğinizde işi bozan meyveler vardır. Bunların başında elma, armut ve ayva gelmektedir. 5 dakika bile beklemeye sabırları yoktur hemen kararıverir, güzelim görüntüyü bozuverirl...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

İki şey aklın eksikliğini gösterir: Konuşulacak yerde susmak, susulacak yerde konuşmak.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya