• notifications1
 • menü

Bugün : 4 Ekim 2022 Salı

Mutfak lavabolarının temiz olması her zaman çok önemlidir. Ancak çok sık kullanıldığı için temizliğini her zaman sağlamak ve pırıl pırıl olmasını sağlamak çok da kolay değildir. Çelik evyelerin, temizlenmesi için bir çok kimyasal içeren temizleyiciler bulunuyor. Eğer siz, kimyasallar kullanmadan paslanmaz çelik evyelere sahip olmak istiyorsanız, size önereceğimiz uygulamayı deneyebilirsiniz. Çok memnun kalacağınızdan eminiz.

İhtiyacınız olan malzemeler:

 • Sünger
 • Karbonat
 • Sirke
 • Limon veya portakal kabuğu
 • Zeytin yağı
 • Kağıt havlu

 

Yapılışı:

 1. Lavabo içinde bulunan tüm yiyecek atıklarını temizleyin ve durulayın. Sonra karbonat tozunu lavabonunun içine serpin ve dairesel hareketlerle bir sünger yardımıyla levyenin içini ovun. Karbonat, paslanmaz çelik levyeleri, çizmeden temizler.
 1. Ardından paslanmaz çelik levyenin içine sirke dökün. Levye içinde iri kabarcıklar çıkmaya başlayacaktır. Sirke, levye üzerindeki sert su lekelerini çıkarmaya yardımcı olacaktır. Sonra süngerle levyenin içine ovmaya devam edin. Yapacağınız bu uygulama, levyelerinizin giderlerindeki yemek kalıntılarını da alarak, kötü kokuların gelmesini önleyecektir.
 1. Giderlerinizin daha iyi kokması için limon ya da portakal kabuğu kullanmak mükemmel bir tercih olacaktır. Limon veya portakal kabukları aynı zamanda paslanmaz çelik levyelerinizin parlaklıklarının geri kazanmasını da sağlayacaktır. Bunun için narenciye kabuklarıyla levyelerinizi ovun.
 1. Son aşamada ise levyelerinize birkaç damla zeytinyağı dökün. Bir kağıt havlu ile paslanmaz çelik levyelerinizi ovun. En az bir hafta boyunca leyveleriniz pırıl pırıl ve tertemiz olacaktır.
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 25892

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Paslanmaz Çelik Evye Nasıl Temizlenir?

Paslanmaz Çelik Evye Nasıl Temizlenir?

Mutfak lavabolarının temiz olması her zaman çok önemlidir. Ancak çok sık kullanıldığı için temizliğini her zaman sağlamak ve pırıl pırıl olmasını sağlamak çok da kolay değildir. Çelik evyelerin, temizlenmesi için bir çok kimyasal içeren temizleyiciler bulunuyor. Eğer siz, kimyasallar kullanmadan paslanmaz çelik evyelere sahip olmak istiyorsanız,...

Paslanmaz Çelik Aletler Nasıl Temizlenmelidir?

Paslanmaz Çelik Aletler Nasıl Temizlenmelidir?

Paslanmaz Çelik Aletler Nasıl Temizlenmelidir? Paslanmaz çelik aletler mutfaklarda harika görünür. Ancak paslanmaz çelik eşyaların bir sorunu vardır. Sert su lekeleri ve parmak izlerini hemen üzerinde gösterir. Tabi bu da kadınların sorunlarından biri haline gelir. Özellikle çok kullanılan buzdolabı veya bulaşık makinasının üzerine onlarca parm...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kurtboğan En Zehirli Bitkilerden Biridir. Boğan otu ve kaplan otu olarak da tanınır. Genelde dağlık bölgelerde yetişir. Eski zamanlarda okların ucuna zehir olarak da kullanılmıştır. yaklaşık 2-6 saat arasında yetişkin bir insanı öldürür. 20 ml’lik zehir ölüm için yeterlidir.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya