• notifications1
  • menü

Bugün : 15 Haziran 2024 Cumartesi

Kayısı Aşılama Nasıl Yapılır ?

  1. Kayısı ağacı olgun ve kahverengi dallarını 1 / 2 inç çapı kadar tomurcuk filizleri toplayın. Ağaç kabuğu kolayca soyulanları toplayın.
  2. Nemli bir bezle veya kurumaması için onları nemli tutmak için sarın
  3. Tomurcuk tabanı altında yaklaşık 1 / 2 inç başlangıç ve bunun üzerine 1 / 2 inç biten tomurcuk altında keserek aşılı yapılması için her bir tomurcuk filiz çıkarın. Tomurcuk kabuğundan kare ve üst kenarına küçük bir kalkan şeklinde kesin.
  4. Çıkartın ve sadece kabuğu tomurcuk bırakarak kesin, hafifçe sıkarak .Tomurcuk kurumasına izin vermeyin.
  5. Genç sürgüne gövde kabuğu 'T' şeklinde kesin .Çok derin kesmemek için dikkatli olun. Gövde kabuğu gevşetmek için, bıçağın ucu ile kesilen köşeleri kaldırın.
  6. Böylece tomurcuk kabuğu, 'T' kesilmiş yere tomurcuk kalkan sivri kısmı kaydırın. Üst kalkan 'T' Çapraz kesim yerine kadar tomurcuğu yerleştirin.
  7. Tomurcuk yerinde tutmak için lastik bant şeritler ile veya iple gövdeyi sarın. Tomurcuğu örtmeyin.
  8. Aşının tutup tutmadığını görmek için iki hafta sonra tomurcuğu kontrol edin. Tomurcuk yeşerir önümüzdeki ilkbahara kadar hareketsiz kalmalıdır. Büyümesi için yeni bir tomurcuk çıktığında (alttan) kök tarafına taraf oluşan tüm sürgünler çıkarın.

Konu İle İlgili Etiketler

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

Ahmet Alioglu

22.06.2022 13:30:35

kayisi agaci hangi ayda T goz asisi yapilir

Emre

24.09.2021 18:10:00

Kayısı için en iyi aşı yöntemi ve zamanı nedir?

(57017 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Kayısı Aşılama (T Göz Aşısı Yöntemiyle) Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır?

Kayısı Aşılama (T Göz Aşısı Yöntemiyle) Ne Zaman Ve Nasıl Yapılır?

Kayısı Aşılama Nasıl Yapılır ? Kayısı ağacı olgun ve kahverengi dallarını 1 / 2 inç çapı kadar tomurcuk filizleri toplayın. Ağaç kabuğu kolayca soyulanları toplayın. Nemli bir bezle veya kurumaması için onları nemli tutmak için sarın Tomurcuk tabanı altında yaklaşık 1 / 2 inç başlangıç ve bunun üzerine 1 / 2 inç biten tomurcuk altında keser...

Kayısı Ağacı Ne Zaman ve Nasıl Aşılanır?

Kayısı Ağacı Ne Zaman ve Nasıl Aşılanır?

Kayısı Aşılama, Bilindiği üzere her bitkinin kendine has özellikleri vardır. Kimi bitki derine kök yapar, kimi bitki de yüzeysel olarak kök yapar, kimi çok su ister, kimi az su ister. Bu yüzden büyüme şekilleri de farklıdır. Kayısı eski çağlardan bu yana yaz mevsiminin meyvelerinden biridir. Lezzetinin yanı sıra yararları açısından oldukça besle...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi