• notifications1
  • menü

Bugün : 26 Mayıs 2024 Pazar

Amistar Trio 255 EC 

Amistar Trio 255 EC, Syngenta'nın hem kontak hem de geniş sistemik etki alanlı olan yeni bir fungisitidir. Bitki üzerinde hem yaprak hem de sap üzerinde etkilidir. İçerdiği üç farklı aktif maddenin farklı etkileri sayesinde hem önleyici hem de erken dönemde tedavi edici olarak geniş spektrumlu bir koruma sağlar. Ascomycetes, basidiomycetes, deuteromycetes ve oomycetes gibi fungal etmen gruplarında başarılı olmaktadır. Antisporulant etkisi sayesinde hastalığı başlamadan durdurur. Entegre mücadele sistemlerinde güvenle önerilebilir.

 

Kullanım Şekli:

İlaçlama Aletinin Kalibrasyonu: İlaçlamadan önce aletin uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olunuz. Kullanılacak ilaçlı su miktarını belirlemek için önce sadece su ile belirli bir alandaki bitkiler düzgünce ıslatılır. Harcanan su belirlenerek kullanılacak ilaçlı su miktarı hesaplanır. 

 

İlacın Hazırlanması: Önce tanka 1/3 kadar su konur ve karıştırıcı çalıştırılır. Gerekli olan miktardaki ilaç ayrı bir kapta su ile karıştırıldıktan sonra tanka ilave edilir. Karıştırmaya devam ederken su tamamlanır. 

 

Buğday - Septorya Yaprakleke Hastalığı / Tahıl Küllemesi / Kahverengi Pas: Bir önceki yıl hastalığın çıkış zamanı dikkate alınarak ilk hastalık belirtileri görülmeden uygulamalara başlanır. Hastalık şiddetine göre 14 gün ara ile ilaçlamalara devam edilir. Dekara 10-40 litre su kullanılmalıdır.

 

Mısır - Yaprak Yanıklığı: Hastalık belirtileri bölgede görülür görülmez veya hava koşulları hastalık gelişimine uygun şekilde gidiyorsa hemen ilaçlama yapılır. Koşullar hastalık gelişimi için uygun seyrederse 12-14 gün sonra ikinci ilaçlama yapılır.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

(11665 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Amistar Trio 255 Ec

Amistar Trio 255 Ec

Amistar Trio 255 EC Amistar Trio 255 EC, Syngenta nın hem kontak hem de geniş sistemik etki alanlı olan yeni bir fungisitidir. Bitki üzerinde hem yaprak hem de sap üzerinde etkilidir. İçerdiği üç farklı aktif maddenin farklı etkileri sayesinde hem önleyici hem de erken dönemde tedavi edici olarak geniş spektrumlu bir koruma sağlar. Ascomycetes...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi