• notifications1
  • menü

Bugün : 18 Nisan 2024 Perşembe

İnsektisit (Böcek İlacı)

Süspansiyon Konsantre (SC) Litrede 240 gram Thiamethoxam

 

Actara 240 SC traktör sırt pülverizatörleri ve motorlu atomizörlerle kullanılabileceği gibi serada damlama sulama sistemi ile de kullanılabilir. Sera uygulamalarında ilaç damlama sulama sistemi ile bitkilerin kök bölgesine verilir. İlaçlama öncesi sadece su ile bitkilerin kök bölgesinin ıslanması sağlanmalıdır.

 

Bir dekar alanın sulanması için gerekli su miktarı tespit edildikten sonra, gerekli ilaç miktarı ilaç tankına konur ve damlama sulama sistemi ile ilaçlama yapılır. İlaçlama bittikten sonra da borularda kalan ilaçların temizlenmesi için yeterli bir süre duru su verilmelidir. Damlama sulama sisteminde kalibrasyon için damlama borularına su verilir, baştan ve sondan 3 memenin akış debisi ölçülür. Sapma %10’u geçmemelidir.

 

Tütünde bir yaprakta ortalama 25 adet yaprakbiti (nimf veya ergin) görüldüğünde ilaçlamaya başlanır.

  • Şeftalide 100 adet sürgünün 7’si bulaşık olduğunda ve erginlerin ¾’ünün kanatlı forma dönüştüğünde ilaçlamaya geçilmelidir.
  • Armutta armut psillidi mücadelesinde, kışlayan döl erginlerinin bıraktığı yumurtaların hemen hemen tamamının açılıp ikinci ve üçüncü dönem nimfler görülmeye başladığı ve zararlı nimflerin salgıladığı tatlımsı madde akıntısının başlamadığı dönemde, sürgünlerin %15’den fazlasında bulaşma görüldüğünde ilaçlama yapılır. Her sürgünde bir birey görüldüğünde o sürgün bulaşık kabul edilir.
  • Marulda 20 – 40 adet yaprakta bir yaprağa düşen zararlı sayısı 10-20 adet olduğunda ilaçlamaya başlanır.

 
 

Diğer İlaçlarla Karışma Durumu
Actara 240 SC, yaygın olarak kullanılan birçok ilaçla karışım halinde kullanılabildiği gibi Maxim XL 035 FS ile de kullanılabilir. Ancak tüm ilaçlarla karışım durumu bilinmediğinden, tereddüt halinde fiziksel karışabilirlik testi yapılması tavsiye edilir.

 

Dikkat
Kullanmadan önce ilacı ambalajında iyice çalkalayınız. İlaçlı karışım bekletilmeden kullanılmalıdır.

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

Tuncay

6.10.2023 18:23:41

Aktarina nereden bulurum

Rəhim

8.06.2022 14:36:44

Aktaranı Azerbaycanda nərədən bula bilirim?ve fiyatı?

Osman

24.12.2020 06:55:10

Actara 240 almak istiyorum nasıl alabilirim

(66609 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Actara 240 Sc İnsektisit (Böcek İlacı)

Actara 240 Sc İnsektisit (Böcek İlacı)

İnsektisit (Böcek İlacı) Süspansiyon Konsantre (SC) Litrede 240 gram Thiamethoxam Actara 240 SC traktör sırt pülverizatörleri ve motorlu atomizörlerle kullanılabileceği gibi serada damlama sulama sistemi ile de kullanılabilir. Sera uygulamalarında ilaç damlama sulama sistemi ile bitkilerin kök bölgesine verilir. İlaçlama öncesi sadece su i...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi