• notifications1
  • menü

Bugün : 19 Nisan 2024 Cuma

Bombus arısı ufak kolonileri halinden yaşarlar ve genellikle bahçelerde bulundurmak için kullanılmaktadır. Özellikler ülkemizde seralarda bulundurularak ürünlerden daha fazla tozlaşma sağlanarak daha iyi verim alınmaya çalışılmaktadır.

Bombus Arısı ile ilgili görsel sonucu

Bombus Arıların Özellikleri

  1. Bombus arıları, bal arılarına oranla daha büyük yapıları ve farklı uçuş yetenekleri ile rüzgarlı havalarda faaliyetlerine devam edebilirler.
  2. Diğer böcekler ve bal arıları için soğuk sayılabilecek 8 0C ve sıcak sayılan 35 0C sıcaklıklarda rahatlıkla çalışabilmektedirler.
  3. Havadaki nemin yüksek olduğu, çiğ etkisinin görüldüğü ve sıklaşan yağmurlu günlerde zorlaşan çiçek tozu transferinde büyük kolaylık sağlar.
  4. Az güneşli günlerde, az ışıklanmanın olduğu sabah ve akşam saatleri ile bahçenin az ışıklanan bölgelerinde çalışmaya devam eder.
  5. Diğer böcekler ve bal arılarına göre daha geniş vücut yüzey alanları ve daha uzun tüyleri sayesinde daha fazla polen taşıyabilmektedirler.
  6. Besin arama faaliyetleri sırasında bir bombus arısı, bir gün içerisinde 4.800 adet çiçek gezebilir. Besin arama faaliyetleri sırasında yuvasından en fazla 150 metre uzaklığa kadar çalıştıkları için bölgedeki diğer bahçelerde çalışmaları daha azdır. Ayrıca çiçek seçicilikleri yok denecek seviyededir

 

Bombus Arısı Üretim İzini Verilen İşletmeler

Şirket Adı

Bombus Koloni Satış Markası

 

BİOGRUP Tarım Ürünleri İthalat İhracat Pazarlama San. ve Tic. Ltd. Şti.

 

-BİZBİO ARI

-NATURAL BOMBUS

-POLEN ARI

-ARIPOL

 

 

BİOBEST Antalya Polinasyon Sistemleri ve Biyolojik Mücadele San. ve Tic Ltd. Şti.

 

-BİOBEST

-TOROS

 

 

KOPPERT Biyolojik Mücadele Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti

 

-NATUPOL

-BOMBUSOL

-DUOPOL

 

 

ONCABİO Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

 

-ONCABİO

-BEESON

 

TÜRKELİ Seracılık Gıda Üretim Pazarlama İthalat ve İhracat Ltd.Şti.

 

-TÜRKELİ

-AGROBEE

 AGROBİO Polinasyon Tarım Sis. Biyolojik Müc. San. Ve Tic. Ltd. Şti.

-AGROBİO

-BİOGLOBAL

Konu İle İlgili Dokümanlar

x
Bu konu hakkındaki sorularınızı ya da görüşlerinizi bu alana yazabilirsiniz!

Serdrar

12.01.2024 18:13:30

bombus ari uretiminde kullanilan plastik kutularu ve digel malzemeleri nereden ala bilirim

(44331 kodunu soldaki kutucuğa yazın!)

Bombus Arısı Ve Üretim İzini Verilen İşletmeler Nelerdir?

Bombus Arısı Ve Üretim İzini Verilen İşletmeler Nelerdir?

Bombus arısı ufak kolonileri halinden yaşarlar ve genellikle bahçelerde bulundurmak için kullanılmaktadır. Özellikler ülkemizde seralarda bulundurularak ürünlerden daha fazla tozlaşma sağlanarak daha iyi verim alınmaya çalışılmaktadır. Bombus Arıların Özellikleri Bombus arıları, bal arılarına oranla daha büyük yapıları ve farklı uçuş yeten...

Bombus Arılarının Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Bombus Arılarının Faydaları Ve Zararları Nelerdir?

Bombus Arılarının Faydaları Bombus, yaklaşık 250 türü olan bal yapıcı bir arı cinsidir. Başlıca Kuzey yarımkürede görülür. Bazı türlerine Türkiye de tüylü arı denir. Bazı yonca türlerini sadece bu arılar tozlaştırarak çoğalmasında katkıda bulunur.1997 yılında dış alımla yurdumuza getirilen bombus arıları örtüaltı sebze yetiştiriciliğinde tozlay...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup herkesin faydalanabilmesi için ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Site Haritası - Rss Beslemesi