• notifications1
  • menü

Bugün : 22 Eylül 2023 Cuma

Kayısı ağaçlarında potasyum noksanlığı yapraklarda kıvrılma ve kırmızımsı kahve lekelerle beliren simptomlara neden olur.  Sürgün uçlarında ölme, zayıf çiçek ölçümü ve normalden küçük meyveler olur.

(Bkz : Şeftali potasyum noksanlığı)

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Ercan Arı

8.06.2020 09:32:33

Kayısı meyvelerinde şekil bozuklukları deforme çukurluklu görüntü ve çatlaklar var. sebebi nedir.

Güvenlik Kodu : 14135

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Kayısı Ağaçlarında Potasyum Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Kayısı Ağaçlarında Potasyum Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Kayısı ağaçlarında potasyum noksanlığı yapraklarda kıvrılma ve kırmızımsı kahve lekelerle beliren simptomlara neden olur. Sürgün uçlarında ölme, zayıf çiçek ölçümü ve normalden küçük meyveler olur. (Bkz : Şeftali potasyum noksanlığı)

Kayısı Ağaçlarında Çinko Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Kayısı Ağaçlarında Çinko Eksikliği Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Kayısı ağaçlarında çinko noksanlığının tipik belirtisi, daralmış, küçülmüş yapraklar ve rozet oluşumudur. Bu ölçümün nedeni ise boğum araları uzunlukları oldukça kısalmış olmasıdır. Yaprak kenarları bazen dalgalı bir hal alırlar. Yaprak yüzeyin de damar kenarları yeşil kalmak üzere, damar aralarında sarı mozaik şeklinde lekeler oluşur. Noksanlık...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir. Madama de Stael

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya