• notifications1
  • menü

Bugün : 6 Şubat 2023 Pazartesi

Ahududu Yağının Faydaları ve Zararları

Ahududu Yağı Boğaz, Romatizma ve Gut hastalığı gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir.Şeker hastalığında dengeleyici faktör olarak kullanılabilir.İçerdiği C ve E vitamini sayesinde cilt bakımında ve afrodizyak olarak etki sağlayabilir.Boğaz hastalıklarında 1 fincan ılık suya 8-10 damla damlatılarak gargara şeklinde,Çocuklarda 1 kesme şeker üzerine 3-4 damla damlatılır yedirerek kullanılır.Haricen, romatizma, gut, eklem ağrılarında masaj yoluyla, cilt bakımında friksiyon yöntemi ve peeling uygulanarak kullanılabilir. Ahududu yani franboğaz adıyla da bilinen bu meyvenin yağının cilde oldukça faydaları vardır. Cilt bakım ürünleri ahududu yağını sıkça kullanır. Cilt için faydası olan A, C, E vitaminleri açısından oldukça zengindir.

C vitamini cilde parlaklık vererek cildin canlı görünmesini sağlar. A vitamini güneş ışınlarının cilde zarar vermesini önler, E vitamini ise cildin yaşlanmasını önler. Ayrıca ahududu yağında B3, B6 vitamininleri de bulunmaktadır. B3 vitamini yüzdeki kızarıkları giderir, B6 vitamini ise saç dökülmesini önler. Kadınların çoğunluğu cilt sorunları yaşarlar, bu sebepten dolayı cildine hem iyi gelecek hem de sağlık açısından bir zararı bulunmayacak ürünler ararlar.

 

Bildiğimiz üzere kimyasal karışımlı cilt bakım ürünleri cilde oldukça zararları vardır. Bazı bitki ve meyvenin kendisi veya yağları hem vücuda hem de cilde oldukça faydası olan zararı bulunmayan doğal ürün olarak yer alırlar. Bunlardan en çok kullanılan, cilde faydası oldukça fazla olan yağlardan biri de ahududu yağıdır.

 

Ahududu Yağı ile ilgili aramalar

  • Ahududu yağı Nasıl kullanılır
  • Ahududu Yağı
  • Ahududu yağı Nasıl Yapılır
  • Ahududu faydaları
  • Kuşburnu yağı faydaları
  • Ahududu Zararları
  • Ahududu Yağı Fiyatı
  • Kuşburnu Çekirdeği Yağı
x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 89139

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Ahududu Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ahududu Yağının Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Ahududu Yağının Faydaları ve Zararları Ahududu Yağı Boğaz, Romatizma ve Gut hastalığı gibi rahatsızlıklarda kullanılabilir.Şeker hastalığında dengeleyici faktör olarak kullanılabilir.İçerdiği C ve E vitamini sayesinde cilt bakımında ve afrodizyak olarak etki sağlayabilir.Boğaz hastalıklarında 1 fincan ılık suya 8-10 damla damlatılarak gargara ş...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kaju Olarak Bildiğimiz Meyve Aslında Kaju Meyvesinin Sapıdır.

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2023 Konya