• notifications1
  • menü

Bugün : 25 Eylül 2022 Pazar

Chopsticks Nasıl Kullanılır?

Çin mutfağı denince ilk akla gelen şeylerin neredeyse hiçbirisinin bizim mutfağımızla yakın bir alakası yok. Hele bir de chopstick dediğimiz çubuklar var ki; sırf Çinliler geleneklerini yaşatabilsinler diye bizim bütün yemeğimiz bir işkence halini alabilir. Hele bir de bir Çin restoranına davetliyseniz ve bu çubukları kullanmak hakkında hiçbir fikriniz yoksa, durum gerçekten çok can sıkıcı olabilir.

Chopsticks Nasıl Kullanılır?

Bunun için önceden biraz çalışma yapmanızda yarar var, ya da bizim size özel vereceğimiz küçük bir hileye başvurabilirsiniz.

 

İhtiyaç duyacaklarımız;

* Bir adet ambalaj/paket lastiği

* Yaklaşık 1 x 5 cm ebatında bir kağıt parçası (yemek sırasında menüden ya da başka bir şeyden kolayca koparabilirsiniz)

 

Ufak Hilemizin Yapılışı

Chopstickleri kullanılacağı şekilde yan yana getirip birbirine yapıştırıyoruz. Lastikle üst kısımdan yaklaşık 1 santimetre boş kalacak bir şekilde iyice sıkıştırıyoruz. Ardından küçük kağıt parçamızı enine doğru sıkı bir rulo haline getiriyoruz ve çubuklarımızın arasına, lastiğe yakın bir şekilde sıkıştırıyoruz. Chopsticklerimiz kullanıma hazır.

Artık bir Çinli kadar atik bir şekilde bu çubuklarla yemeğin tadını çıkarabilirsiniz.

x
Bu konu hakkındaki görüşlerinizi ve isteklerinizi bize iletebilirsiniz!

Güvenlik Kodu : 00072

(Güvenlik kodunu bu kutucuğa yazın!)

Chopsticks Nasıl Kullanılır?

Chopsticks Nasıl Kullanılır?

Chopsticks Nasıl Kullanılır? Çin mutfağı denince ilk akla gelen şeylerin neredeyse hiçbirisinin bizim mutfağımızla yakın bir alakası yok. Hele bir de chopstick dediğimiz çubuklar var ki; sırf Çinliler geleneklerini yaşatabilsinler diye bizim bütün yemeğimiz bir işkence halini alabilir. Hele bir de bir Çin restoranına davetliyseniz ve bu çubukla...

KULLANICI GİRİŞİ

Üye Ol Şifremi Unuttum?

reflesh

Kahve, Dünya genelinde, ticareti en değerli 2. üründür. (1.Petrol'dür)

SORHOCAM.COM

Sorhocam.com 2014 yılında Ziraat Mühendisi Arafa KARAÇELEBİ tarafından kurulmuş olup ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Yetiştiriciliği, tarımı, ürünleri, bitkisi, ağacı, çiçeği gübreleri, hastalığı zararı, zararlıları, mücadelesi, ilaçları aşısı, budaması, otu, faydaları, programı, önerileri, istekleri, tavsiyeleri, nedir, nelerdir, nasıl yapılır, özellikleri, kullanım alanları, takvimi, sınavı, sınavları, notları

Copright 2014 - 2022 Konya